Asie Cestovani

35 zajímavostí o Thajsku

March 15, 2014Epic Betch Kristýna

Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku


1.) Populace Thajska je přes 67 miliónů. Je dvacátou nejlidnatější zemí světa. Pro představu celá ČR má pouze okolo 10.5 mil. obyvatel.

2.) Před 100 lety bylo v Thajsku více než 100 tisíc slonů. Z toho víc než 20 tisíc volně žijících. Dnes žije v Thajsku poluze 5.000 slonů a z toho pouze polovina v divočině.


3.) Thajsko je domovem nejdelšího jedovatého hada na světě kobry královské, který se může dorůst až 5.5 metru a jedním uštknutím zabít vzrostlého slona. Na okrajích thajských měst a ve vesnicích je běžné kobru královskou potkat. Jinak je můžete vidět v hadích farmách.


kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku


4.) V roce 2013 navštívilo Thajsko přes 26 mil. turistů

5.) Název Thajsko v thajském jazyce znamená "Země volných". Thajsko bylo totiž jedinou zemí v celé jihovýchodní Asii, která nebyla nikdy kolonizována evropany.

6.) V Thajsku najdete největší zlatou sochu Budhy na světě. Také je zde největší krokodýlí farma a také nejvyšší hotel na světě. (na ten mám výhled přímo z postele :)


kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajskukobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku
Nejvyšší budova Thajska s hotelem v horních patrech

7.) Také nejmenšího savce na světě můžete najít v Thajsku. Maličký netopýr "The Humble Bat". V dospělosti dosahuje velikosti článku lidského prstu.

8.) V minulosti se museli všichni mladí thajští muži (včetně králů) stát budhistickými mnichy (alespoň na krátkou dobu). Toto museli učinit před jejich 20. narozeninami.

9.) Thajský muž Hoo Sateow má ty nejdelší zdokumentované vlasy na světě. Téměř 5 metrů dlouhé.

10.) V roce 1996 byla v Thajsku uskutečněna ta nejdražší zvířecí svatba na světě. Stála přes 531 tisíc Kč. Phet a Ploy měli opravdu výjimečnou svatbu. Obě kočky jsou ze vzácné rasy "diamond-eyed cats". Ženich přijel na svatbu Rolls-Roycem a nevěsta přiletěla helikoptérou. Po obřadu, na kterém bylo přes 500 VIP hostů, byly obě kočky odeslány na jejich líbánkovou plavbu po řece. Ženichův svědek byl papoušek, nevěsty svědek byla iguana. Novomanželé obdrželi dárky a šeky v hodnotě 1.181.000,- Kč.
kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba11.) Pravděpodobně jste již viděli známý obrázek slona s prostetickou nohou. V roce 1999 třicet veterinářů pracovalo na uzdravení nohy tohoto slona, který v Thajsku stoupnul na zapomenutou minu. Nejenom, že se ho porařilo zachtánit, ale také tím byl zlomen rekord v počtu veterinářů pracující v jednu chvíli na jedné proceduře.


slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba


12.) Ve stejném roce byl v Thajsku zlomen rekord největšího počtu parašutistů, kteří najednou drželi formaci při seskoku. Bylo to 282 parašutistů a formaci drželi přesně 7.11 vteřin.

13.) Zvláštní rekord byl zlomen na Vánoce 1997. V budhistické zemi Thajsku upekli tu nejdelší roládu na světě. V zemi, kde běžný obyvatel nerozumí jak Vánocům tak pečení :). Roláda byla téměř 8 a půl metrů dlouhá. A bylo z ní přes 19 tisíc porcí.

14.) V roce 2010 byla v thajském městě Pattaya nejdelší runway pro modelky na mezinárodním Fashion Week. Runway měřila 1.584 m. (modelkám to opravdu nezávidím)

15.) Thajsko je také domovem "nejchlupatějšího dítěte na světě". Thajská holčička Supatra "Nat" Sasuphan trpí velmi vzácnou chorobou, kdy je celé její tělo, včetně obličeje porostlé chlupy. Obličej je ale zasažený nejvíce.
slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě


16.) Název hlavního města Thajska všichni známe - Bangkok. Pravé jméno ale ve skutečnosti není Bangkok, ale "Krungthepmahanakhon Amonrattanakosin Mahintharayutthaya Mahadilokphop Noppharatratchathaniburirom Udomratchaniwetmahasathan Amonphimanawatansathit Sakkathattiyawitsanukamprasit" . Volně přeloženo to znamená: "Město andělů, úžasné město nesmrtelných, úchvatné město devíti drahokamů, trůn králův, město královských paláců, domov bohů, kteří vstali z mrtvých." Každý běžný thajec Vám celé jméno hlavního města jednoduše odříká :).

17.) Jednu desetinu všech druhů zvířat najdete v Thajsku.

18.) Více než 1.500 druhů orchidejí žije divoce v thajských džunglích. Thajsko je největším světlovým vývozcem orchidejí.

slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě, thajské pivo, Singha, thajské národní pivo, thajské pivo Singha19.) Thajské národní pivo se jmenuje Singha. A k mému překvapení je vyrobeno z dovezeného českého chmelu. (jupí, kde je moje česká vlaječka, vyvěsím jí na balkon:)


20.) Siamská kočka pochází z Thajska (Thajsko se dříve nazývalo Siam). V Thajsku se jim říká Wichen-maat, což znamená "měsíční diamant". Dříve bylo 23 druhů siamských koček. V dnešní době je pouze 6 druhů. 

21.) Je thajskou tradicí, že pokud dáte Si Sawat kočku (druh Siamské kočky) nevěstě, mělo by jí to přinést štěstí v manželství (pravděpodobně jí tím ale pouze zničíte sedačku).

22.) Thajské ženy jsou v žebříčku nejnejvěrněších národů na prvním místě...hned před thajskými muži.

23.) Thajsko je domovem nejdelšího hada na světě - krajty reticulatus (český název bohužel nemohu dohledat, pokud víte, dejte vědět:), která se může dorůst až 10m. Pro srovnání - 10 metrů je od země 3 patra domu.
slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě, thajské pivo, Singha, thajské národní pivo, thajské pivo Singha, krajta, nejdelší had na světě, krajta thajsko, hadi v thajsku24.) Hnízda ptáčka Salangana (podobnému vlaštovce) jsou vyrobeny z jejich slin. V Thajsku je jejich hnízdo vyvažováno zlatem. Okolo 17.000,- Kč za ani né půl kila hnízd. V Asii se totiž věří, že tyto hnízda a hlavně sliny ptáčka, mají pro lidi léčivé účinky. Patří k jedné z nejdražších surovin na světě.
slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě, thajské pivo, Singha, thajské národní pivo, thajské pivo Singha, krajta, nejdelší had na světě, krajta thajsko, hadi v thajsku


25.) V řece Mekong žije přes 1.300 druhů ryb. Žije v ní jedna z největších sladkovodních ryb světa a také gigantický sumec (vážící až 300kg a o délce až 3 metry)


slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě, thajské pivo, Singha, thajské národní pivo, thajské pivo Singha, krajta, nejdelší had na světě, krajta thajsko, hadi v thajsku, největší ryba, největší sladkovodní ryba, největší sumec, největší ryba Thajsko, rybaření, rybaření thajsko


26.) Řeka Chao Phraya teče od samotného severu Thajska, přes Bangkok až do moře. Vystytuje se v ní obří sladkovodní rejnok. Když jsem se prvně dostala k této informaci, nevěřila jsem, že je to pravda. Tento rejnok je největší sladkovodní rybou světa. Važí až 600kg a stále má svůj jedovatý bodák na ocasu. V té samé řece, kde žije toto monstrum, se můžete projet po Bangkoku na lodiččce :). V Bangkoku byste ho ale pravděpodobně hledali těžko.
slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě, thajské pivo, Singha, thajské národní pivo, thajské pivo Singha, krajta, nejdelší had na světě, krajta thajsko, hadi v thajsku, největší ryba, největší sladkovodní ryba, největší sumec, největší ryba Thajsko, rybaření, rybaření thajsko, gigantický sladkovodní rejnok, rejnok, sladkovodní rejnok, thajský rejnok, obří rejnok


27.) Kde jinde, než v Thajsku, byste také hledali to nejpodivnější zvíře na světě? Mudskipper je ryba...která se rozhodla, že svoje ploutvičky bude používat taky jako nožičky. Žije ve vodě i na suchu. Leze po stromech a skáče. Mohou dýchat pod vodou i na vzduchu. Dorůstají se až 15cm, ale i přes svoji malou velikost jsou velmi teritoriální a nebojí se poprat. Velmi zvláštní zvířátko :).
slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě, thajské pivo, Singha, thajské národní pivo, thajské pivo Singha, krajta, nejdelší had na světě, krajta thajsko, hadi v thajsku, největší ryba, největší sladkovodní ryba, největší sumec, největší ryba Thajsko, rybaření, rybaření thajsko, gigantický sladkovodní rejnok, rejnok, sladkovodní rejnok, thajský rejnok, obří rejnok, nejdivnější ryba, divná ryba, mudskipper, mudskipper thajsko


28.) Muzikálový film The King and I (Král a já) je příběh o thajském králi a angličance Anně, která byla pozvaná ještě v době Siamu, aby vuyčovala královskou rodinu. Z pohledu Evropy je to velmi hezký film. Z pohledu thajců nikoliv, a proto je v Thajsku v listině zakázaných filmů, jelikož údajně ukazuje krále ve špatném světle. V Thajsku je královská rodina uctívaná do takové míry, že pokud byste řekli něco špatného o králi, můžete za to dostat trest odnětí svobody na dlouhý čas. Proto jazyk za zuby! Kdyby Vás třeba opilé v noci napadlo povykládat taxikáři v Thajsku, co si myslíte o královské rodině, jistě by to nedopadlo dobře a dokážu si představit, že by taxikář zastavit a zavolal všechny okolo a pěkně by Vás zlinčovali.

29.) O thajském králi mám v plánu napsat celý článek, a proto se teď nebudu moc rozepisovat. Nesmím ale opomenout fakt, že nynější král je celosvětově králem, který je ve své funkci nejdéle ze všech králů na světě. Již od roku 1946 až do dnešního dne.
slon, asijský slon, slon s prostetickou nohou, prostetická noha, umělá noha, slon s umělou nohou, slon s prostetickou nohou, kobra, kobra královská, had, hadi v thajsku, zvířata v Thajsku, Thajsko, dovolená v Thajsku, Thajsko dovolená, život v Thajsku, dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky, dovolená na vlastní pěst Thajsko, Thajsko dovolená na vlastní pěst, dovolená bez cestovky Thajsko, Thajsko dovolená bez cestovky, Thajsko bez cestovky, Thajsko na vlastní pěst, blog o cestování, blog o Thajsku, blog o životě v zahraničí, nejoblíbenější blog, nejčtenější blog, fashion house, fashion house cz, fashionhouse, fashionhousecz, fashionhouse.cz, zajímavosti, nejčtenější blog, blog roku, blogerka roku, budha, nekvětší budha, thajsko a budhismus, budhismus, budhismus v Thajsku, náboženství v Thajsku, Bayoke Tower, Bayoke Tower Hotel, nejvyšší hotel na světě, nejvyšší budova v Thajsku, zvířecí svatba, nejdražší svatba, nejdražší zvířecí svatba, kočičí svatba, chlupaté dítě, nejchlupatější dítě, thajské pivo, Singha, thajské národní pivo, thajské pivo Singha, krajta, nejdelší had na světě, krajta thajsko, hadi v thajsku, největší ryba, největší sladkovodní ryba, největší sumec, největší ryba Thajsko, rybaření, rybaření thajsko, gigantický sladkovodní rejnok, rejnok, sladkovodní rejnok, thajský rejnok, obří rejnok, nejdivnější ryba, divná ryba, mudskipper, mudskipper thajsko, thajská král, král, král Thajsko


30.) Tiger Woods je synem thajky a američana...nevím, jestli může za své sexuální aféry vinit thajské geny, ale po zjištění tohoto faktu se od toho nemohu odprostit :).

31.) Thajsko je největším výrobcem cínu na světě.

32.) V Thajsku může 15ti letý vstoupit do hospody, pouze pokud je doprovázen OBĚMA rodiči. Ani tak ale nesmí požít alkohol. Ano, takto je to napsané v zákoně. Ve skutečnosti to tak ale opravdu nefunguje.

33.) SkyTrain (nadzemní vlak) se v Bangkoku čas od času bez viditelného důvodu zastaví. Pravý důvod ale je, že člen thajské královské rodiny právě projíždí autem po silnici a je zde nebezpečí, že by vlak s cestujícími mohl být v jednu chvíli nad hlavou člena královské rodiny. A to je nemyslitelné! 

34.) Pokud člen královské rodiny projíždí městem, policie uzavře všechny okolní ulice (nikdo nesmí ani přecházet ulici). Dokud neprojede auto s konvojem policejních vozů, nikdo se nesmí hnout do silnice. Tyto uzavírky mohou být již 30 minut předtím, než se konvoj objeví. Důvodem je to, že královská rodina se musí dostat z jedné strany města na druhou a nebude čekat v koloně. Bohužel tyto uzavírky ještě zhoršují již tak šílené zácpy.


35.) Vycházení z domu v Thajsku bez spodního prádla je nelegální. V různých částech Thajska ale uvidíte lehké děvy běhat po ulicích nahé a objímající policisty...takže si z tohohle zákona hlavu opravdu dělat nemusíte.


Bohužel nemám vlastní fotografie kobry královské nebo thajského krále. A proto jsem tentokrát (ačkoliv velmi nerada) použila fotografie z googlu :).Děkuji za přečtení i komentáře!

Sawadeeka z Bangkoku

Kristýna

xxx


You Might Also Like

8 comments

 1. Anonymous19:33

  Opět velmi zajímavý článek, jen tak dále ! :)

  Lucka L.

  ReplyDelete
 2. Paráda, děkuji za rozšíření obzorů :)

  ReplyDelete
 3. Anonymous21:51

  Super a zajímavé informace! Mám tvůj blog čím dál tím víc ráda:-) monika

  ReplyDelete
 4. Anonymous08:32

  Ochutnala si "birds nest" ?. Nejen v Thajsku, ale i v Malajsii (hlavně Číňané) věří, že má léčivé a omlazující účinky. Není to sice nic levného, ale rodina mého muže nakupuje několikrát do roka:)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne ne, ptaci hnizda jsem nechutnala. Ale byla jsem ve "Vikingske jeskyni" na jihu Thajska, kde tyhle hnizda berou. Cinane veri spouste magickym a lecivym vlastnostem zvlastnich veci, jako treba veri v lecive schopnosti suseneho tygriho penisu atd....a od takovych veci se drzim dal :).

   Delete
 5. Ten had je krajta mřížkovaná (Python reticulatus), nevím zda to tu někdo psal, pokud ano omlouvám se. Tomas

  ReplyDelete
 6. Potkat někde kobru, tak dostanu infarkt a umřu :-D

  ReplyDelete

Send me a message!