Asie Cestovani

Dovolená na Phi Phi Island

April 24, 2014Epic Betch Kristýna
Musím se na mém blogu podělit o zážitky a fotografie z nejkrásnějšího místečka na světě. Již podruhé jsem byla na Phi Phi Island a pojedu klidně ještě 100x :).

Koh v thajském jazyce znamená "ostrov". Proto můžete občas slyšet pojmenování Koh Phi Phi nebo Phi Phi Island.


Koh Phi Phi je maličký ostrov na jihu Thajska. Je tak malinký, že nemá ani letiště. Cesta z mého bytu v Bangkoku až na Phi Phi byla docela zdlouhavá.


- taxíkem na letiště
- letadlem z Bangkoku na ostrov Phuket
- z letiště ve Phuketu autobusem do přístavu
- z přístavu trajektem na ostrov Phi Phi
- z hlavního přístavu na Phi Phi taxi lodí do resortuBrzké vstávání stálo za takový výhled


Na stejné lodi jsme pluli z Phuketu na Phi Phi


Dlouhá cesta ale stejně jako loni stála ve výsledku za to. Vyrazili jsme ve 4 ráno a okolo oběda jsme se už váleli na nádherné pláži v ráji.
Protože cesta trajektem trvá okolo dvou hodin, opalovačka a dovolenková párty začela už na lodi :).
Opalovačka na nacpané lodi


Long Boat (lodní taxíky) a výhled na James Bond Island

Viděli jste film s Leonardem DiCapriem "The Beach" (Pláž)? Jestli ne, tak vřele doporučuji. Jestli jste ale Pláž viděli, tak jste viděli i Phi Phi Island. Film byl totiž celý natáčený tady a zbytek na malém ostrůvku hned vedle.

Phi Phi Island je přes den ráj na zemi s bílými pískovými plážemi a naprosto čirou vodou. Krásnou přírodou všude okolo a tím nekrásnějším výhledem odkudkoliv. Je to jedno z těch míst, kde když jste, máte chuť se proplesklout jenom proto, aby jste si byli jistí, že to vše je skutečnost.


A večer je to party town a ráj hipíků. Kluby hrajou na plážích a všichni tancují a účastní se těch nejšílenějších akcí.


Už po druhé jsme byli ubytováni na Long Beach. Long Beach je ta část Phi Phi Island, která je asi 10 minut od centra ostrova ( 100-150 Bath za osobu lodním taxíkem - long boat ). Někdo může možná namítat, že se musí do města loďkou. Za to můžete ale celý den trávit na poloprázdné pláži v příjemném klidu. A večer si v klídku dojet do centra.
Výhled z long boat na Long Beach a náš domek v resortu


Naše krásná "monkey and tsunami proof" chatka


Výhled z chatky byl dechberoucí


Pláže v centru nejsou na relax nic moc. Všude se povaluje spoustu lidí, kteří prokalili noc předtím a teď spíše střízliví a zbytek lidí je jak vystřiženo z "Geordie Shore" (britská realitní show s pubertálními IQ tykve stvořeními, kterým záleží jen na tom s kým a kde si večer užijí a kolik nástřiků umělého opálení tento týden zvládli. Špatně namalované výrazné obočí, 3 páry umělých řas najednou a příliš malé oblečení na jejich umělé části těla je téměř povinností :D Viz. obrázky níže).

Někteří lidé mají právě kvůli hlavní turistické pláži pocit, že je Phi Phi Island přehnaně turistický a že jsou mnohem krásnější místa atd. Je pravda, že jedna část ostrova je plná lidí jako z "Geordie Shore", ale podle jedné pláže nemůžete soudit celý ostrov, který má spoustu pláží a velmi krásnou přírodu.Když jsem loni prvně jela na Phi Phi Island, nevěděla jsem úplně do čeho jdu a co mám čekat. A tak jsem dorazila na platformách a ve vypasované sukni a krásně udělaným makeupem. Hezky rychle jsem zjistila, že vysoké boty jsou na Phi Phi Island vlastně úplně nepoužitelné. Vlastně jako všechny boty kromě žabek.


Vypadá to, jako že se chlapci drží za ruce :D

Na Phi Phi Island musíte čas od času skočit do vody, když třeba vystupujete z lodi. Většinu času člověk stejně tráví v písku. Na Phi Phi možná polovina lidí nenosí boty vůbec žádné.

Phi Phi Island není místo, kde byste poznali thajské tradice a zvyky. Je zde velmi málo místních obyvatel a většina z nich pracuje v turistickém průmyslu (možná polovina je navíc ze sousední země Barmy).Část Phi Phi Island - Long Beach


Nepotřebujem zlato, nám stačí bronz:)
V roce 2004 byl svět zasažen pohromou tsunami, která zdevastovala také téměř celý Phi Phi Island a vzala spoustu životů. Jedním z důvodů byla neinformovanost místních obyvatel a žádné výstražné signály.


Je to smutná minulost a nemělo by se na to zapomínat. Rozhodně to ale není důvod, proč byste měli zavrhnout návštěvu tohoto ostrůvku.


V dnešní době jsou na Phi Phi všude cedule, které ukazují jak daleko a jakým směrem máte jít, pokud je nebezpečí tsunami. Tsunami nepřijde z ničeho nic, ale po jasných signálech, které jsou nyní již všem známé. Při nebezpečí dostane každý mobilní telefon zprávu a také zaměstnanci resortů ví co v takovou chvíli dělat.


Phi Phi Island má krásný tvar, na který se můžete podívat z "Pee Pee View Point". Na View Point se můžete vyšplhat po docela hezké cestičce, která začíná dlouhým poschodím a poté chodníkem malou "džunglí". Cesta to sice není úplně krátká a v tropickém dusnu né úplně příjmená, ale výhled stojí rozhodně za to!Jak my vidíme Stefana na cestě na vyhlídku
Jak Stefan vidí nás odpadávající :DV půlce výstupu je vyhlídka číslo 1. Vyjít na vyhlídku číslo 2 stálo i za ty infarktové stavy.
Vyšplhali jsme se celí upocení, ale v tu nejlepší dobu - při západu slunce. Výhled to byl k nezaplacení. Z vyhlídky jsme přesně viděli kudy tsunami ostrovem prošla.Fotka jako z pohlednice. Zde vidíte tvar ostrůvku Phi Phi. Dvě hornaté části propojené oboustranou pláží. Pravá část je party town a levá část je na klidnější posezení a restaurace. Ty nejhezčí pláže jsou ale mnohem dál:)

Všichni jen tiše zírají na nádherný západ slunce...


Vyšplhali jsme se celí upocení, ale v tu nejlepší dobu - při západu slunce. Výhled to byl k nezaplacení. Z vyhlídky jsme přesně viděli kudy tsunami ostrovem prošla.


Na Phi Phi je spoustu aktivit. Můžete si zaplatit kurz potápění s instruktorem. Potápění s kyslíkvou maskou mě nikdy extra nelákalo. Když jsem ale byla na long beach a vyvalovala se na písku, dostala jsem nabídku od místního potápěče, že mi dá zdarma půl hodinový kurz potápění (je to pro ně forma reklamy, protože ostatní turisté uvidí potápěče, jak dělá kurz a přiláká to pro ně víc businessu :). Řekla jsem si, že je to skvělá nabídka. Navlíkla jsem na sebe všechnu výstroj, potopili jsme se....a zhruba za 4-5 minut jsem měla ztísňující pocit, že se potřebuju nadýchnout nad hladinou a s panickou hrůzou jsem instruktora přesvědčila, že ze mě potápěč nikdy nebude :D. Prý se to začátečníkům stává, ale pro mě to byl jasný ukazatel toho, že si mnohem víc užiju potápění se šnorchlem na hladině:).


Já a Stefan pózujeme (Stefan se mi do fotky nakonec nevešel:D)

Trávili jsme celé hodiny šnorchlováním a viděli jsme spoustu barevných ryb i mořského hada. Kousek od nás byla prý rodinka menších "lemon" žraloků, které jsem bohužel nezahlídla :).


Další super aktivitou na Phi Phi je vodní lyžování. Přítel je do vodního lyžování blázen. Vždy mě do toho nutil a já měla pocit, že je to něco, co nikdy nezvládnu. Párkrát jsem to vyzkoušela, zvedla jsem ten svůj zadek z vody a postavila se. Pocit je to úžasný. A teď úplně chápu, co na tom všichni tak vidí. Je to skvělá aktivita a po pár minutách se budete cítit jako po 3 hodinách v posilovně :).
Nejvtipnější fotka z celé dovolené - cestou k lodi na vodní lyžování


Můj profík
Phi Phi island je naprosto skvělé místo pro lidi, co si chtějí užít plážové párty, ale i pro lidi, kteří mají rádi klid :).


Pokusím se Vám popsat párty na Phi Phi Island...je to docela maso :).


Po setmění se téměř na všech plážích provozují ohnivé tance. Thajští týpci točí ohnivé řetězy a předvádí úžasnou show. Popíjení koktejlu po večeři s výhledem na svalnatého naolejovaného thajce není úplně špatný večerní program :) (jak asi víte, thajci jsou maličkatí, takže i když je thajec svalnatý, pravděpodobně bych ho přemohla i já :D).http://instagram.com/p/mK6au1rSxc/
Kliknutím na obrázek se Vám otevře video v novém okně:)
Okolo deváté večer začínají párty v klubech na plážích. Je to v podstatě takový open-air / open-sea festival. Kluby uslyšíte už z dálky a také je uvidíte, protože všude jsou hořící znaky :).
Těch tří co tady pózujou si nevšímejte, já si jich taky při focení nevšímala :D.    P.S.: Nejsem ten nejlepší fotograf.


A nebyla by to správná Phi Phi párty, aby zde nebyly "hry s ohněm". Mladí podnapilí evropani, moře, oheň....co by se jen mohlo zvrtnout!


Takže si můžete zastákat přes ohnivé švihadlo, nebo skrz "ring of fire". Jelikož mám vážně ráda svoje vlasy a depilaci jsem zrovna nepotřebovala, tak jsem se rozhodla neskákat :D. Za to Stefan skákal jako divý a udělal si ohněm nový sestřih. Můj kamarád měl za to krásně hlaďounký nožky.


Stefan proskakuje ring of fire :D
Ten kdo byl na Phi Phi Island jistě zná buckets. Bucket, jak už anglický název napovídá, je kyblík. Na takovéhle plážové párty se totiž vyplatí objednávat kyblíky a hlavně to k této pláži patří. Tento kyblík si můžete objednat Samsong/Redbull, nebo Samsong/Coca Cola (Samsong je šílená thajská whiska).
Naši kamarádi Matt a Sára

Jeden kyblík vyjde myslím na 280 Thai Baht (170,-) a je nejméně pro dva lidi. A vypadá krásné sociálně.


Možná také nevíte, že Redbull je původně z Thajska. Vytvořil ho thajec, který byl ze severu Thajska z velmi chudé rodiny a stal se z něj jeden z nejbohatšícj lidí světa.


Tenhle "sexy jazyk" je mého kamaráda Matta

Proto je v Thajsku Red Bull tak populární. Prodává se v maličkých lahvičkách, ale je přibližně 20x silnější než Red Bull, na který jste zvylí v ČR (ve většině zemí je tento silný Red Bull nelegální).

Takže je dobré si na to dát pozor. Bucket Sansong/Red Bull pojme tohoto extra silného Red Bullu vážně hodně a navíc je takto silný. Takže nic pro slabé srdce.Láska jako trám


Hlavní je si držet kyblíček
Sociální kyblíčkz plně Samsung/RedBull žíraviny


Protancovali jsme pár nocí a ráno jsme si navzájem u snídaně všichni ukazovali zranění (u chlapců hlavně popáleniny) z přechozího večera :).


Tato fotka je jasným důkazem toho, že je možná občas lepší z některých momentů ponechat pouze obrysy

Těžká jsou rána opilcova, ale pokud dodržujete to, že mezi nejméně každým drinkem vypijete malou flašku čisté vody, ráno Vám bude mnohem lépe :).


Na Phi Phi Island v části kde jsou párty, je tetovací salón na každých 50m. Pro některé lidi je rozhodnutí mít tetování podobnou záležitostí jako nákup nového trička a po pár panácích si nechají vytetovat cokoliv. Vím o lidech, co si takhle v zápalu párty nechali udělat nejen šílené tetování, ale také si domů přivezli krásnou žloutenku.


Posledním zvláštním bodem byl Bar Bobba Marleyho... Tento bar je známý proto, že má uprostřed boxovací ring a kdokoliv se může utkat proti komukoliv. Turista vleze do ringu a utká v thajském boxu s dalším turistou. Ten kdo vyhraje dostane Bucket zdarma... Nevěřila jsem vlastním očím, kolik lidí stálo frontu, aby se mohli utkat. Všichni už v náladě. Nechyběly ani souboje statných angličanek a australanek.


Thai Box v baru Bobba Marleyho


Thai Drunk Boxing = No Rules
Nechci Vás tady zahlcovat vlnou písmenek. Všichni víme, že fotky mluví za vše, tak jich tady pár máte:). O Phi Phi Island napíši ještě jeden článek - o výletu na James Bond Island :).


Long Boat při západu slunce


My diamond boy <3


Odliv na párty pláži těsně předtím, než začne šílenství


Long Boat


<3


Ve dvou-třech letech docela seběvědomí :)


Uvnitř Long Boat

Stefan a James Bond Island v pozadí


Nejšťastnější kočky jsou na Phi Phi


Kočky si tady dělají vážně co chtějí:)


Můj Playboy


Myslíme na maminky


Našla jsem si kámoše, který se nás rozhodl následovat půlku dovolené. Na obojku měl napsáno, že se občas přehnaně upíná a telefon na majitele:).


Udělali jsme pár selfies


Kuřecí smažená rýže a srdíčkové vajíčko:)V okolí James Bond Islandu o kterém napíši v dalším článku
Pozdrav pro babičku a dědu


POZOR POZOR: Pokud zůstanete na Phi Phi Island moc dlouho, může se z Vás stát hipík. První příznaky jsou to, že přestanete nosit boty do baru :-O . (na fotce jsem znechucená já a Stefanovo milovaný bratranec)

Co vidíte vy na mém instagramu vs. Co vidí Stefan :D

Rozloučení s mořem s vínečkem


Takhle by to šlo


Někoho tahle dovolená zmohla více než jiné. Na zpáteční cestě, po zdolání Long Boat, lodi z Phi Phi Island do Phuketu, po jízdě autobusem.....čekání na letišti:)Děkuji za přečtení i milé komentáře!


Sawadeeka from Phi Phi Island


Kristýna

xxx
You Might Also Like

12 comments

 1. Nádherné fotky, jen záříte všichni :) Libí se mi ty kyblíčky na pití :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuju, byla to vážně super dovča, v ráji je vše krásné:).... Mimochodem, podobné kyblíčky mají na některých záchůdkách, ale snažím se na to nemyslet :D

   Delete
 2. Ach bože, JAK já závidím :D Krásný fotky a spousty spousty informací, díky :)

  ReplyDelete
 3. Celé jsem to zhltla :) Musí tam být taaaaaak úžasná atmosféra.

  ReplyDelete
 4. tak právě jsem přečetla celý tvůj blog a už není co :-( takže se těším na další článek! doufám že bude co nevidět :-))) s přítelem tvoříte moc pěkný pár :) podle tvých komentářů s váma musí být sranda :) ať se vám daří!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Neboj, brzy neco pripisu, jen jak mi zase nekdo usmikne vlasy, nebo bude nejaka podobna prihoda :D. Dekuji za moc mile komentare!x

   Delete
 5. Ahoj, mohla bys mi prosim napsat, v jakem resortu jste tam byli ubytovani? Na podzim se tam chystame, ale jeste jsem nerezervovala zadny ubytko, tak bych byla rada za kazdou radu.. :) Dekujuu

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ahoj:). Ted naposled jsme byli tady: http://phi-phi.com/hotel/thailand/koh-phi-phi/long-beach/phi-phi-the-beach-resort/ a bylo to fakt super. Na Phi Phi je to takove hippie :). Pokud chcete ale luxus a opravdu bozsky zazitek, tak doporucuji na Phuket Anantara Villas. Lepsi ubytovani jsem nezazila:).

   Delete
  2. diky moc za odpoved! :) na Phuket se nechystame, budem na Krabi, Phi Phi a pak se chcem jet potapet na Similansky ostrovy.. nevis o tom neco nahodou? :) no a nakonec samozrejme Bangkok, nez jsem nasla tvuj blog, tak jsem se tam nijak extra netesila, ale ted uz planuju, ze musime jit do toho Scirocco a taky se chci vyfotit u nakyho infinity poolu :D takze diky moc za tvuj blog!

   Delete
  3. To jsem rada, ze muzu ukazat i jinou stranku Bangkoku, nez to co lide bezne vidi :). Se Similian island nemam osobni zkusenosti, bohuzel se nemuzu potapet. Ale urcite si pak rada poslechnu, jake to tam bylo:). Musim co nejdriv napsat clanek, na ktery se chystam uz dlouho a to o placenem vyletu okolo Phi Phi :). Protoze je to bomba a tu co na Phi Phi jedou, tak by to urcite meli vyuzit. Budu se snazit clanek napsat tenhle mesic, tak kdyztak pak koukni, at te muzu taky nalakat:). A kdyztak kdyz budete v bangkoku dyl, tak muzeme nekam na drink nebo na vecu (nejakou poradne socialni, za tri petky na chodniku, z plastovych talirku :D, ale bylo by o to nej jidlo:)

   Delete
  4. Myslis ten James Bond island, jak jsi zminovala v clanku? :) V Bangkoku bysme se urcite mohli sejit, snad nam obema vyjde cas.. a co se tyce toho jidla za tri petky - mozna nam ani vic penez nezbyde, kdyz porad vymejslim co jeste bysme mohli videt / koupit... :D

   Delete
  5. Pokud jedete na low budget, tak neboj, nejdrazsi jsou letenky, pak uz to bude ok:)

   Delete

Send me a message!