Lifestyle

#RANDOM OCTOBER

October 03, 2014Epic Betch Kristýna
V dnešním random postu se s Vámi ráda podělím o zajímavou situaci ze včerejšího dne, která mě až morbidně rozesmála.Z mých postů již asi víte o tom, jak časté jsou v Thajsku k vidění pofidérní vztahy mezi bělochem a thajkou, kdy pod záštitou "lásky" thajka touží po finančním zajištění a běloch je většinou rád, že s ním tedy aspoň někdo bude. Tyto thajky to mají docela hezky promyšlené. Protože dostat v Thajsku dlouhodobé vízum není úplně nejjednodušší (není ani úplně levné a stále je okolo toho papírování, nahlašování a další příjemnosti). Takže většina thajek po pětiminutových vztazích vsadí cizinci brouka do hlavy o tom, jak by to vlastně pro něj bylo úplně ideální, kdyby si tu thajku vzal a tak dostal jako její manžel dlouhodobé vízum. Řekla bych, že tito pánové si někdy slečny vážně berou i z lásky. 

Thajky většinou chtějí alespoň tři oslavy svatby. Napřed na úřadě, kde pak pyšně dělají svatební fotografie s dokumentem o sňatku po kterém je oslava s přáteli a pak tradiční thajská celodenní oslava s obřadem a také evropská celodenní oslava i s obřadem. Moje bývalá thajská sekretářka měla po ulovení jednoho (nyní již né moc šťasného) australana dokonce oslav a v podstatě svateb šest.

Protože thajky chtějí, aby to bylo vše jen o nich, tak se snaží tyto oslavy protáhnout na co nejdéle. V Evropě oslavujeme pár -  ženu a muže. V Thajsku u svateb cizinec/thajka je hlavní nevěsta. Měla jsem to "štěstí" vidět několik takových svateb. Jedna byla na pláži na Koh Samui, kde si asi 18ti letá thajka brala přibližně 80ti letého angličana, o kterého byste si neopřeli ani kolo. On se usmíval, ona se usmívala pouze pokud ji někdo fotil, jinak nového chotě odstrkovala a kdykoliv na ní promluvil, tak nahodila pořádný "bitch face". Ona tam měla celou thajskou rodinu, ale z manželovo rodiny tam nebyl nikdo.

Já bych se taky asi nešla podívat na svatbu příbuzného, který si po týdnu emailování bere o 70 let mladší slečnu, která se po internetu rozhodla, že ho miluje.

Proč to vše píšu? Abych Vás uvedla do mého zážitku ze včera. Jeden brit, který žije pár měsíců v Thajsku a hraje se Stefanem fotbal včera prohlásil, že si bude brát jeho thajskou přítelkyni. Bylo mi v podstatě až líto, že mu vlastně nikdo negratuloval a hned jak to řekl, celá banda fotbalistů se spíš pokoušela popojít někam dál, aby se této konverzace nemuseli účastnit. 

Tento pán má nadváhu a jeho thajská snoubenka mu přikázala, že musí přibrat alespoň 3 kg měsíčně, aby si ho vzala. Ona není prý ani moc fanoušek toho, že její budoucí manžel chodí hrát třikrát do roka rekreačně fotbal. Každé ráno mu prý jeho milá snoubenka připravuje proteinový koktejl, aby pěkně nabíral kilíčka.

Vážně jsem přemýšlela, proč by tahle thajka tak moc chtěla, aby její budoucí manžel byl silnější, než je teď. Nakonec z něj vypadlo, že veškeré její úsilí ohledně jeho váhy je směřováno právě k jejich svatebnímu dni, protože chce jako nevěsta vedle něj vypadat štíhlejší! !!!!! No jo, láska je láska. V tomhle případě ale spíš sebeláska....Toto je ilustrační fotografie k tomuto článku. Fotografie je vlastnictvím agentury, které zaplatíte poplatek a agentura Vám doručí až do domu thajskou manželku. Popřípadě si manželku můžete vyzvednout přímo v její rodné zemi, kde můžete při návštěvě rovnou zadotovat celou její famílii, protože zrovna jako na potvoru je tatínek smrtelně nemocný, rozbilo se jim auto a umřel jediný buvol. Tento osud obrovskou náhodou potkává spoustu thajců. Na chlup stejnou srdcerevnou story Vám o svém životě řekně i většina taxikářů.Čas od času mi napíše nějaký český pán, který je hrozně rozčílený, proč píšu to co píšu. Potrefené husy se totiž vždy ozvou a já píšu jen o tom, co vidím kolem sebe, protože blogy o Thajsku psané českými muži jsou většinou na toto téma lehce neupřímné :D. 

Rozhodně dostávám mnohem více milých zpráv, kterých si moc vážím a jsem ráda, že někomu můj blog také pomůže nebo že někoho alepoň pobaví. Pokud jste jedni z těch, kteří mají můj blog rádi, moc by mě potěšil Váš hlas pro FashionHouseCz v hlasování o blogerku roku.

Tento blog je nominovaný v kategorii Life, ve které je také například blog Bloges Robes, který myslím vyhraje na plné čáře:). Můj blog je poměrně nový a na výhru ani zdaleka nepomýšlím. Ale byla bych ráda, kdyby se FashionHouse dostal alespoň do dalšího kola :) . 

Pokud tedy máte chvilku a chcete dát hlas FashionHouseCz, stačí kliknout na tento link: http://www.blogerkaroku.cz/nominovane-blogy/fashion-house , nebo na ikonku na pravé straně mého blogu:).


Čím víc se blížíme k thajské turistické sezóně, tím víc dostávám emailů od lidí, kteří přávě plánují své dovolené a mají otázky:). Snažím se všem odpovědět, ale už to pomalu přestává být v mých silách. Proto se budu snažit odpovídat na nejčastější otázky v nejbližších článcích. Už mám přichystaný článek na téma co podniknout v Bangkoku, na jaké památky se podívat, kam zajít nakupovat a prostě co určitě vidět :). Díky tomuto článku si užívám ten pocit být v Thajsku turistou, kterým jsem vlastně tady vlastně nikdy nebyla. Napřed jsem zajímavá místa navštěvovala pracovně a poté už jen jako průvodce kamarádů, kteří nás přiletěli navštívit. Teď si to vše projdu znovu a pořádně a nafotím k tomu nějaké super fotky.Pokud Vás zajímají fotky z každodenního života v Thajsku, přidejte si FB tohoto blogu, kam se budu snažit dávat mnou zachycené fotografie, které nenajdete na mém instagramu. (FB FashionHouse Blog: https://www.facebook.com/fashionhouseczblogDěkuji za přečtení článku, komentáře a pokud se Vám chtělo  hlasovat pro tento blog, tak děkuji i za to:).Kristýna

xxx

You Might Also Like

13 comments

 1. Již brzy Ti ode mě příjde seznam otázek, jen počkej. :D A hlásek samozřejmě odeslán! :-*

  ReplyDelete
 2. Anonymous12:20

  Tak jsem poslala poprvé v životě někam hlas. Tvé články mně baví, i když se zrovna nechystám do Thajska. Veronika

  ReplyDelete
 3. Jo, jak jsi napsala... "sebeláska" :-D Mně tedy tvé články moc baví a nejen z tohoto jsem si hezky rozšířila obzory :-)) Těším se na další články :-)

  Skills of Art

  ReplyDelete
 4. Anonymous16:32

  Bloges robes je uplne o nicem

  ReplyDelete
 5. ještě jsem nikomu hlas v blogerce roku nedala, ale u tebe jsem právě udělala výjimku :) mám tvůj blog a články ráda :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. dekuju za milou zpravu i podporu:)

   Delete
  2. mimochodem nominovala jsem tě do tagu, tak se mrkni ;)

   http://life-of-nikola.blogspot.cz/2014/10/liebster-award-tag-soutez.html

   Delete
 6. Nemáš nějaké odkazy na ty blogy psané českými muži v Thajsku? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Adresy vubec neznam, občas na me nejaky nekde vyjede. Nebo mi s nimi spamuji muj blog a to rovnou mazu:D. Takze ti neporadim, ale zapatrej na googlu a vyjede jich urcite hodne:).

   Delete
 7. Hey,
  I really like your Blog! Awesome Photos and interesting Stuff. Do you want to s
  upport each other and follow via GFC? If yes please tell me and i follow back. Lets stay in touch. :)

  Greetings Sophia xx
  M Y B L O G.
  I N S T A G R A M.

  ReplyDelete

Send me a message!