Fashion Lifestyle

Nový outfit a proč nenosit sukně

March 19, 2015Epic Betch Kristýna

ENGLISH VERSION IS COMING SOON!
Do mého šatníku přibyla další sukýnka. Kdyby to šlo, nosila bych je pořád. A že v Thajsku kvůli teplotě přeci jde pořád?  To je sice pravda, ale je tady taky hodně oplzlíků, před kterými bych měla snad někdy raději burku.


Včera se mi ve městě mezi schůzkami rozbila bota, tak jsem jen rychle zaběhla do celkem rušného trhu, že jen rychle něco čapnu, ať můžu pokračovat dál. Bylo vážně horko a všude spoustu turistů. Někde jsem zaslechla dokonce i češtinu. Po chvíli na mě začel někdo neustále pokřikovat a když jsem se otočila, viděla jsem arabsky vypadajícího obtloustého chlapa, který seděl na scooteru za taxikářem a navigoval ho, aby jel při mně. A přitom mě točil telefonem...

Měla jsem na sobě obyčejné kalhoty a maxi triko. Nic čím bych na sebe upozorňovala, nijak jsem se neodhalovala a nic, čím bych mu naznačila, že se ke mně může takhle chovat.

Pokřikoval na mě ještě nejakou chvíli a dokud jsem na jeho taxikáře nezhoukla já, tak bych se ho snad nezbavila.

To je přesně ten důvod, proč sukýnky prostě pořád nosit nejde. Opravdu jsem na sobě neměla nic odhalujícího a stejně jsem se dostala do takovéhle situace. 

V zemi, kam se sjíždí turisté z celého světa, kteří si myslí, že je celé Thajsko párty a nedojde jim, že ve středu odpoledne možná není někdo na kalbě, ale že jde do práce, to občas není jednoduché. Není to samozřejmě nic ve srovnání se zeměmi, jako je například Egypt, to je jasné. Ale na Thajsko je tohle poměrně extrém. Naštěstí ne všude je to takové. A po pár letech žití v Thajsku mám už přehled o tom kam jak jít můžu a kam si vážně raději vzít pytel od brambor :).

Tahle modrá sukýnka má ale velké plus v tom, že má všitou podšívku v podobě kraťásků, takže mi nějací perverzáci pod schody můžou být jedno. A že jich v Thajsku je :D.Krátké sukýnky a vysoké podpatky si vezmu většinou jen když jedu autem přímo k budově kam mířím, nebo když nejdu sama. Jinak bych musela k oblečku nasadit ještě pořádný "bitch face", bez kterého se tady člověk občas neobejde a upřímně je to snad nejlepší obrana proti potencionálním problémům.

Vůbec si nestěžuji a doufám, že to tak nevyzní. Prostě jen píši o faktech běžného života :). Jsem s pozitivy a negativy poměrně smířená :D.Thajci na mě občas někde zavolají, ale usmějou se a maximálně mile dodají "suay mak mak" :). Protože jsou většinou celkem plaší, tak se mi nikdy nestalo, že by ke mně přišli a snažili se na mě sáhnout, nebo že by byli nějak vlezlí. To se stalo pouze někde v turistickém místě, kde se mi snažili nabídnout lístky na nějakou show nebo něco podobného.


Běžný den je ale v Thajsku plný úsměvů a milých lidí :). Thajská povaha je taková, že si Vás v každém stánku pomatují a chovají se k Vám po čase jako ke členu rodiny. A to nejde jen o stánky na ulici, ale třeba i o zaměstnance pošt a podobných míst. Je fajn, když si Vás hned zapomatují jménem a zdraví Vás hned jak vejdete do dvěří.Přeji krásný den!

Kristýna

xxx
Sukně:  http://www.fashionhouse.cz/modra-sukne-royal-blue.html
Kabelka: http://www.fashionhouse.cz/kabelka-s-ostny-bila.html
Boty: Blink

You Might Also Like

5 comments

 1. Tak ta sukně je fakt nááádherná! =)

  ReplyDelete
 2. Ta sukně je fakt boží! Jen škoda, že máš všechno v univerzální velikosti, bylo by mi to malé :(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Univerzalni velikost neznamena nutne, ze je to XS :). Tahle sukne primo je jen v mensich velikostech, ale proto jsou vsude uvedene miry. Univerzalni vetsinou znamena, ze to ma napriklad v pase gumu, takze to sedi na S stejne treba jako na L :).

   Delete

Send me a message!