Lifestyle Thajsko

Thajská instantní plastika

March 17, 2015Epic Betch Kristýna


ENGLISH VERSION IS COMING SOON!
Nebudu Vám dnes psát nic o klasických plastikách se skalpelem, ani o té paní co tady fackováním zvětšuje ženám prsa. Dnes Vám napíšu o tom, jak je těžké, získat v Thajsku pořádnou pasovou fotografii.


Fotolaby jsou tady stejně hojné jako kavárny. A to znamená, že jsou na každé ulici mnohdy několikrát. 6 pasových fotek je většinou za 80-130,-. Za deset minut po vyfocení je máte v ruce. To všichni známe, to je přeci normálka.

Ale v Thajsku je ta chvíle po vyfocení, předtím než fotky dostanu do ruky, naprosto nervy drásající. Ne proto že si říkám, že jsem se možná tvářila jak ten blbeček a teď budu mít na pasu 10 let fotku, za kterou bych se musela stydět. Zas tak sebestředná nejsem, tohle bych přežila. Poté co si prožívám s mým řidičským průkazem, na kterém mám od 18ti fotku, kde vypadám jako dvojče Adolfa Hitlera.

Problém je v tom, že fotolaby projedou pasové fotky photoshopem a pořádně si pohrajou s obličejem. Někdy mi zvýrazní makeup, někdy mi upraví vlasy, jindy mi úplně změní rysy a tvar obličeje. Vybělení kůže je většinou samozřejmostí.

Stefanana photoshopem několikrát vyumělkovali tak, že mu na fotce photoshopem oblíkli sako (i když se fotil v tričku) a jednou mu na fotce dokonce oholili vousy. Tím mu samozřejmě ještě změnili tvar brady, očí a jako třešničku mu změnili barvu vlasů. Dnes jsem byla na české půdě v Bangkoku zažádat o nový pas. Před pár lety bych netušila, že se dostanu do situace, kdy je můj pas ještě oficiálně přes šest let platný, ale já už dávno nemám v pase místo. Naštěstí se kvůli takové prkotině nemusím vracet do ČR a můžu si to obstarat tady.

Když jsem na ambasádě (na které jsem potkala upřímně ty nejpříjemnější úředníky, které jsem kdy viděla) předala pasové fotky, tak mi to ale neprošlo. Moc photoshopování a ubraná kvalita fotografie prostě na vydání pasu nestačila. Běžela jsem tedy rychle do jiného fotolabu, kde mi udělali fotky nové. I po mém upozorňování, že fotky nesmějí být photoshopované, si s nimi fotograf i tak pohrál a ani druhá várka mi na ambasádě neprošla.
Vypadá to, že jim asi raději příště předám nějaké to selfíčko :D. V první várce fotek mi naprosto změnili tvar hlavy, usekli mi půlku objemu vlasů (fakt jsem je měla dneska na to focení vyfoukaný :D) a ve výsledku vypadám jako někdo s mega lícními kostmi, navíc tam mám šikmé oči s nerozeznatelnou barvou (zelená to ale rozhodně není) a bonus jsou mastné tři chlupy na hlavě. Navíc mi ještě předělali rty. Fakt díky za Vaši kreativitu chlapcí...ale když můžu můj obličej nechat bez zásahů já, tak vy byste mohli také!

Druhé fotky byly pořízeny tak o hodinku déle než ty první. Rty jsem dnes měla úplně v jiné barvě....a obličej vlastně také. Oční stíny mi nechali jen na jednom oku :D.
Cestou z ambasády mě ještě zastavil policista, jen kvůli barvě mé kůže a lhal mi o údajném zákazu vjezdu, který jsem podle něj porušila. Chtěl peníze a pak mi zabavit pas. Nedostal ani jedno, zavřela jsem okýnko a jela jsem pryč. Okrádat se nenechám a on za mnou s houkačkou také jet nemůže. když chce jen neoficiální úplatek. 


Hlavně že není nuda, důležitý je ten happy end:)!


Přeju krásné pondělí a doufám, že jsem Vás častými články nepředávkovala :-*.


Kristýna

xxx

You Might Also Like

8 comments

 1. Anonymous07:03

  haha :D no to je síla, takže tam půjdeš ještě napotřetí nebo si to nějak dohodla?

  ReplyDelete
  Replies
  1. To ještě nevím, dají mi ještě vědět :D.

   Delete
 2. Tvé články mě moc baví, takže jen tak dál :-) Zajímalo by mě, jak ta story s pasem dohodla.
  Co se týče policistů apod., obdivuju Tě, že se nedáš. Tohle všechno mě od nějakého dalekého cestování odrazuje, já bych se určitě nechala oškubat :-(

  ReplyDelete
  Replies
  1. Story ještě nedopadla, čekám do pátku a pak snad už budu vědět :). Od dalekého cestování by tě to odradit nemělo, to se ti může stát v Polsku stejně tak jako v Thajsku:). Je důležité mít otevřené oči a to je vše:).

   Je pravda, že jako turista prostě nemůžeš některé věci vědět. Tak všem vždy říkám, že do Thajska musí jet s tím, že jsou smíření, že je někdo někde natáhne :D. Je zbytečné být naštvaný a zbytečně si tim kazit den. Člověk se třeba v obchodě nechá napálit jen proto, že mu to i tak přišlo levné, a proto to koupil. A pak je třeba naštvaný, že zaplatil víc, než měl. Přitom by podobnou věc koupili v evropě za 5x tolik. Ale to si v tu chvíli mnohdy člověk ani neuvědomí.

   Delete
  2. Máš pravdu :-) Díky za reakci. Přítel teď přiletěl z Indie a až doma zjistil, jak moc ho v některých oblastech natáhli. Je to prostě asi všude stejné. Jinak Thajsko plánujeme někdy v období prosinec 2015 - únor 2016 a i když mám mírné obavy, začínám se těšit :-)

   Delete
  3. To je za rohem :)! Budete tady cele tri mesice?

   Delete
 3. Anonymous12:51

  Ty jooo, to by mělo být i u nás, myslím, že většina z nás by ocenila, kdyby naše pasové/OP fotky někdo upravil, samozřejmě k lepšímu :-)) U nás mám naopak pocit, že ve fotolabu mají ve foťáku skřítka, který z každého foceného dělá "debila" :-))

  ReplyDelete
  Replies
  1. :D:D:D u Vás to dělá skřítek, u nás to dělá photoshop

   Delete

Send me a message!