Lifestyle

I Love Mondays

April 27, 2015Epic Betch Kristýna

English/Česky


Happy couples should spend some good quality time together. That is why weekend is our time. Because we are both working for ourselves, work seems to never end for us. And it takes a lot of mental power to be able to turn off. And forget about the 40 emails which came on Friday afternoon and that there is an half packed box of dresses which needs to be shipped first thing on Monday morning...

Šťastné páry by spolu měli trávit kvalitní čas. A to je přesně důvod, proč jsou víkendy čas pro nás dva. Protože ale oba pracujeme samy pro sebe, práce prostě nikdy nekončí. Nejedeme podle pracovních hodin, ale podle toho, kolik je práce. A práce prostě není nikdy hotová. Člověk potřebuje opravdu hodně vnitřní síly, aby dokázal úplně vypnout. Zapomenout na těch 40 emailů, které přišly v pátek odpoledne i na tu krabici napůl zabalených šatů, které musí být odeslané v pondělí brzy ráno...

And I struggle with that :D. But I disciplined myself over the time with doing just the emergency things on weekends and relax till Monday. 

I used to hate Sunday evening. The time when you realise that the hell is going to start again. I hated school as much as teenager can do. And when I worked for schizophrenic boss Sunday evenings were terrifying as well. 

A já s tímhle vypínáním prostě bojuji. Nyní už ale udělám přes víkend jen to, co opravdu hoří a užívám si relaxu až do pondělí.

Dřív jsem nenáviděla nedělní večery. To byl totiž ten čas, kdy jsem si uvědomila, že to peklo začne brzy nanovo. Školu jsem od puberty vážně nesnášela. A když jsem pracovala pro schyzofreního šéfa, neděle večer byla plná úzkosti z následujícího rána.

But now? Sunday means that I'm getting closer to the moment when I can release all the ideas I stored in my head during the weekend. That I will be able to sit down behind my wide white desk. In the office where I'm the only boss. In my world which isn't perfect but allows me to do what I love. 

Of course it is not stress free. But with every problem which crosses my path I'm always trying to think about the good things this work brings to me.

Ale teď? Neděle znamená, že se blížím k momentu, kdy budu moci zrealizovat všechny ty nápady, co se mi přes víkend v hlavě nastřádaly a že si již brzy budu moci sednout za můj široký bílý stůl v kanceláři, kde jsem já tím jediným šéfem. V mém světě, který není perfektní, ale který mi umožňuje dělat to, co mám tak ráda.

Samozřejmě tahle práce není bez stresu. Při každém velkém problému, který při této práci nastane, se snažím myslet na všechna ta pozitiva, které mi tato práce přináší.


I live in lovely country with endless summer. And I'm able to have healthy lifestyle and live with love of my life. I shouldn't be aloud to complain, right :D?

But there is always some minus to every plus. I'm far away from my family and childhood friends. And my grandparents almost turned into digital grandpa and grandma for me.

Žiji v krásné zemi kde je nikdy nekončící léto. Mohu tady žít poměrně zdravým životním stylem a po svém boku mám při tom všem lásku mého života. Asi bych měla dostat zakázané jakékoliv stěžování si, že :D?

Ale tam kde je plus, je vždy i nějaké to mínus. Jsem daleko od rodiny a kamarádů, které mám od dětství. A moji prarodiče jsou pro mě poslední dobou jen v digitální podobě.

But I like to focus on the plus sides. I can't wait for Monday morning every Sunday. I'm really excited that I will be able to jump right back into work and start fresh new week which have to be better than the last one! Otherwise all the sacrifice wouldn't be worth it. 

Sometimes I feel like a shark. If I stop I will drown. So I need to keep moving:).

Ale já se snažím zaměřit na pozitivní stránky. Každou neděli večer se nemůžu dočkat, až bude pondělí ráno a já budu moci opět skočit zpět do práce. A začít tak svěží nový týden, který prostě musí být lepší než ten předchozí! Jinak by přeci to obětování nemělo vůbec žádný smysl.

Občas si přijdu jako žralok. Mám takový ten pocit, že kdybych se zastavila, tak se utopím. 

This article wasn't meant to be about anything serious. It was just a little Monday mood. I felt it so I wrote it and here I'm writing some random self motivational article:D.

Tento článek neměl být vůbec o ničem vážném. Je to jen výplod mé pondělní nálady. Cítila jsem to, tak jsem to napsala...a teď to vypadá, že jsem místo toho vyplodila nějaký sebemotivační článek :D. Snad Vám to ale při pondělku pomůže myslet jen na samá pozitiva a užít si tak den:).Lets just all love Mondays!


Kristýna

xxx

You Might Also Like

4 comments

 1. Moc pěkně napsané, vždycky jsou plusy a mínusy, ale důležité je, že převažují plusy aby byl šlověk šťastný :)
  Přeji příjemný týden a co nejméně stresu ;)

  http://gagenka.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 2. Hezky napsané. Ne každý má rád pondělní dny a je fajn, že si jich už dokážeš užít. :-)
  giveaway

  ReplyDelete

Send me a message!