Collaboration Fashion

ASIAN E-SHOPS

May 17, 2015Epic Betch Kristýna

English/Česky
I came across an article from one quite successful blogger which wrote some very negative things about asian e-shops. 

I was receiving offers for cooperation with asian e-shops for some time. I thought that it is probably not a good idea to collaborate as I have my own e-shop too. But maybe I was just being silly and having e-shop and cooperating with other companies shouldn't be a problem at all.

Četla jsem článek jedné úspěšné blogerky, ve kterém psala poměrně negativně o zboží z asijského e-shopu. Už nějakou dobu jsem dostávala nabídky na spolupráci s převážně asijskými e-shopy, ale říkala jsem si, že je hloupost s někým spolupracovat, když mám svůj vlastní e-shop. Časem jsem ale dospěla k tomu, že se tyto dva fakty nemusí vylučovat a není důvod, proč bych se také nemohla účastnit spolupráce s dalšími e-shopy.

I don't have any problem with bloggers cooperating with small or big companies. But I don't like dishonest bloggers who write about stuff they bought but actually they got it for free to promote it. Why can't some people just say that it was a gift? Also I don't like bloggers who promote products which are clearly bad but they still promote it anyway and support this misleading advertising.

I appreciate honesty and I'm sure blog readers do too. 

Nepřijde mi nic špatného na spolupráci blogerek s velkými (nebo malými) značkami. Není mi ale příliš sympatické, když blogerka ukazuje, co si koupila pěkného, i když danou věc dostala zdarma jako součást spolupráce. Proč některé blogerky normálně neřeknou, že produkt dostaly? Pak mi hodně vadí, když chválí něco, o čem ví, že není dobrý produkt a tím vlastně podporujou klamavou reklamu.

Já si vážím upřímnosti, a věřím, že to i čtenáři ocení.

I was contacted by 3 asian e-shops for cooperation in the last month. Each one of them was on different level. I read some very good but also very bad reviews in the past about these comapanies. So I decided to agree with these collaborations so I can find out for myself how good or bad asian e-shops actually are. 

Za poslední měsíc mě oslovily 3 asijské e-shopy. A každý je trochu jiný a na jiné úrovni. Jak jsem již zmínila, po přečtení negativního článku jedné blogerky, jsem se rozhodla, že bych si ráda na asijské e-shopy udělala názor sama. Už kvůli tomu, že je většina blogerek chválí, tak bych to ráda vyzkoušela na vlastní kůži. Nesnažím se "jít proti" blogerce, která je na asijské e-shopy tak alergická, na druhou stranu stejně tak jako má právo na názor ona, já bych si ten svůj názor ráda udělala také z vlastní zkušenosti:).

I don't agree when people say that clothes from Asia are bad quality. Most of the products in european shops are made in Asia anyway. But people seem to be more sensitive when they are receiving the package directly from Asia instead of going to their local shop and buying the same things for triple the price. There are good and bad products from Asia. But I honestly don't know what is the quality of the products from the most popular asian e-shops. And that is what I'm going to test it :).

Přijde mi bláznivé tvrdit, že všechny asijské e-shopy budou nekvalitní. Většina produktů, které se v Evropě v obchodních domech prodává, pochází z Asie také. A na vlastní oči tady vidím, že neexistuje nějaký jeden druh kvality: "kvalita asijská". Najdete tady naprosté šunty, ale i kvalitní kousky.

So which 3 e-shops I'm going to test now? SheinsideDresslink and Zalora. I'm expecting that the more expensive products will be better quality but we will se:).

If you are from Europe or America this is probably the first time you are reading about e-shop called Zalora. They operate only in Thailand, Malaysia, Singapore, Brunei, Hong Kong, Philippines, Vietnam, Indonesia but also in Australia and New Zealand. Zalora sell brands like Mango, Nike, Baťa, Ray Ban, River Island, Converse etc. But they also offer clothes from local designers and their own brand called Zalora Label.

The dress I chose for myself from Zalora was actually from their own collection. You can see my outfit article about this dress in my last post or on my instagram. Zalora's approach to me and quality of the dress were high above my expectations. The official price is 890THB ($27). But you wouldn't find dress of this quality in Europe under 4.000THB ($125). I'm completely happy with Zalora and I can just wish that every collaboration will be like this one!

A o jaké 3 e-shopy tedy jde? O hodně diskutovanou Sheinside, Dresslink a Zalora. Předpokládám, že kvalita a ceny produktů půjdou ruku v ruce. 

O Zaloře nejšpíše v Evropě slyšíte poprvé, protože funguje pouze v Thajsku, Malajsii, Singapůru, Brunei, Hong Kongu, na Filipínách, ve Vietnamu, Indonésii, ale také v Austrálii a na Novém Zélandu. Prodávají značky jako Mango, Nike, Baťa, Ray Ban, River Island, Converse atd. Dále nabízí zboží různých thajských návrhářů a ještě přímo svou vlastní Zalora kolekci.

A právě z této kolekce jsem si vybrala naprosto skvělé šaty. Ty už mám dokonce doma a můj outfit si můžete prohlídnout v předchozím článku, nebo na instagramu, kde jsem s ním také statečně spamovala:).Musím říct, že přístup Zalory a kvalita zboží byla naprosto dokonalá. Cena šatů je na stránkých Zalory 650,- Kč, ale v ČR by za tuto kvalitu český obchod chtěl nejméně 3 000,- Kč. Upřímně jsem nečekala, že budu tolik spokojená. Takovéhle spolupráce si nechám líbit!
Zalora dress
I chose 3 items from Dresslink but I didn't receive my package yet. I'm very curious to see if the dresses will look exactly the same like on Dresslink photos. And I'm definately going to write about the result! I had few more dollars with Dresslink to spare so I also ordered metallic kind of hot pants (in gold colour of course :D). I'm not going to wear it in public, thats for sure! I feel stupid for ordering it because now I have to write about it! But I think they will be good for sunbathing on our very private balcony.

Od Dresslink jsem si již vybrala 3 kousky, které mi ještě nepřišly. Jsou to dvoje letní šaty a jsem zvědavá, jak budou vypadat ve skutečnosti a jestli budou vypadat úplně stejně, jako na obrázku. O tom Vám dám ještě rozhodně vědět, až mi přijde balíček. Protože mi ale v přiděleném rozpočtu od Dresslink po vybrání šatů ještě přebývalo pár dolarů, které ale už zase nestačily na nic pořádného, vybrala jsem si první ptákovinu, která se mi vešla do zbylých peněz... :D sama si teď uvědomuji, do jaké jsem se dostala situace tím, že jsem si zrovna tenhle kousek objednala! Nu což - upřímnost nadevše - takže jsem si objednala metalické "kraťásky" (pokud se tomu tak vůbec dá říkat), ve zlaté barvě (když už tak už!) :D. Rozhodně to není kousek, ve kterém bych měla v plánu pochodovat po městě, ale třeba na opalovačku na balkoně budou dobré. Rozhodně se od nich bude slunce pořádně odrážet, tak se mi třeba pěkně osmahne i obličej.1.) http://bit.ly/1FfIcqd


The last company is Sheinside. I didn't make my order yet. But I'm going to choose shoes because I think that shoes are very unforgiving when it comes to quality. So lets test Sheinside to the limit! I'm not 100% sure which shoes I'm going to ask for. So I will appreciate your tips.

Please feel free to add link to the comments under this post of the shoes you would choose from Sheinside. I will maybe go for something little bit crazier than usual.

I'm going to order on of those: goo.gl/woqpDJ


A s Sheinside nemám ještě úplně vybráno. Ale přemýšlím, že si od nich objednám boty. To je pro mě totiž ten největší risk. Na botách se pozná podle mě kvalita nejlépe. A protože moje vysoké botky nosím často a občas na poměrně dlouhé štreky, tak se brzy ukáže, jak jsou na tom. Nejsem si ještě vůbec jistá jaké vyberu a budu ráda, když mi poradíte. Klidně v tomhle případě zajdu i do nějakého extrému, když už testovat, tak pořádně!

Tady je odkaz na druh bot, ze kterých budu vybírat a budu ráda, když mi do komentáře dáte odkaz na ty, které byste v mé situaci objednali vy. 

Vyberu jedny z tohoto odkazu: http://www.sheinside.com/Pumps-c-1750.html

Je mi jasné, že mi někdo napíše "já bych si neobjednala žádné, protože....". Ale jak jsem již psala, ráda bych si udělala na tuto značku názor a na to si tu jejich věc chci ošahat osobně:). Ale i tak si budu vážit Vašeho názoru:).
    


I'm excited to see the products in real life. I also recently received a package with asian cosmetics to test. And I'm planning to write a post about it. Most of it are korean brands but also some thai and european.

Have you ever order anything from an asian e-shop like Dresslink, Zalora or Sheinside? And what is your opinion about asian e-shops in general?

Jsem zvědavá, jak budou kousky vypadat ve skutečnosti. Dostala jsem ještě od jedné thajské firmy kosmetický balíček na otestování, tak až vše napatlám, tak dám vědět:). Je tam vše možné, od odličovačů přes masky i nějaká dekorativní kosmetika. Většinou jsou to korejské značky, ale dokonce jsem tam našla i něco od značek dostupných v ČR.


Objednali jste si někdy něco z Dresslink, Zalory, nebo Sheinside? A jaké máte názory na asijské e-shopy vy:)?

Kristýna

xxx
You Might Also Like

16 comments

 1. Jsem teda zvědavá na tvoji recenzi :) ty "kraťasy" jsou teda něco :D a z těch bot se mi líbí ty s těma květinama, myslím si že pěkně oživí jednoduchý outfit :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Já jsem sama zvědavá! Možná místo těch kraťasů přijde nějaký zlatý igeliťák a v tom tři díry :D.

   Delete
 2. Anonymous16:24

  Bezva, takže tohle bude už i tady... To je až snad nemožný jak se každej nechá, když je to zadarmo. Určitě mi odvětíš "haha, oblečení za 2 litry bych si mohla dovolit i sama", tak jak to prezentujete všechny, ale to je vážně zajímavé, že nikdo na těchdle stránkách nenakupuje za vlastní.

  ReplyDelete
  Replies
  1. Upřímně nevím co se tím snažíš říct. Pár nejasných vět mi toho moc neřeklo. Já jsem s ani jedním z těchto eshopů neměla ještě do ted zadnou zkusenost a ráda na to jací jsou přijdu na vlastní kůži a jsem ráda, že se mi takováhle zkušenost naskytla. Zatím jsem vyzkoušela jen Zaloru a jsem naprosto nadšená. Nevím k jakému českému eshopu bych to přirovnala, ale je mají svělé kousky a já tam osobně rozhodně v budoucnosti nakoupím. Jestli budu mít stejný názor na ty zbylé dva eshopy? O tom silně pochybuji. Ale uvidíme.

   Myslím, že někdo na těch stránkách za vlastní jistě nakupovat bude, jinak by se jim moc nedařilo. Škoda že si anonym, mohli jsme pěkně podiskutovat :).

   Já se koukám na outfity blogerek proto, že chci vidět, jak co dokáží dát dohromady a co sluší jaké postavě atd. Osobně nepřemýšlím, jestli je ten kousek z HM nebo z Chanelu a podle toho se nerozhoduji, jestli blogerku vyškrtnu z oblíbených. Ale každý jsme asi jiný.

   Delete
  2. Anonymous21:13

   To, že jsem tady "anonymní" neznamená, že nemůže podiskutovat.

   Snažím se tím říct jen to, že se každá bloggerka obhajuje tím, že to dělá pro svoje čtenáře a přitom je to spíš, neber to, když je to zadarmo.

   Ani já nemám problém s tím zdali je kousek od Chanelu nebo od vietnamců, to jsem tim říct nechtěla. Jen konstatuji to, že se mi to tu zdálo jiný i tím, že nespamuješ kouskama, sice 8 věcí z 10 je shit, ale je to zadarmo, ale teď se dáváš asi na podobnou cestu recenzí shopů, který baží na téhle skvělé reklamě... Pro mě je to zklamáním, myslím si, že tohle nepotřebuješ si zajímavá a máš co říct i bez téhle masírky, která už všem leze krkem...

   Delete
  3. Mne by bylo treba mnohem sympatictejsi, kdyby si psala pod prihlasenym anonymním profilem uz treba proto, ze ted si treba muzu psat s nekym uplne jiným, nez s tim, kdo napsal ten prvni komentar a samozrejme to ani nevim a pisu tady zbytecne.

   Ja ti tady klidne muzu oponovat temer v každém bodě, ktery si napsala, ale tim se nesnazim byt nejak nepratelska. Přijímám pochvalné anonymní komentare, takze samozrejme musim přijímat i ty neuplne negativni. Navic napíšeš vulgární výkřiky do tmy, ale inteligentni body. S tim ze to tedy vidíš jinak nez ja.

   Mam zatim pouze jeden outfitový clanek a to se Zalorou s nadhernymi saty, které bych si nejspis stejne koupila, kdybych je nedostala. A kdyby ne u nich, tak nejake podobne jinde. Ta kvalita je úžasná a nemyslim si, ze si o Zalore cetla u nejake jine české blogerky.

   S sheinside a dresslink jde o uplne prvni spolupraci. nevim jestli presne vis, jak tl funguje, ale proste dostaneš budget, podle kterého si u nich muzes neco vybrat. takze si vyberes to, co by sis treba sama rada koupila.

   az mi od nich zboží prijde, tak napisu, jak jsem nebo nejsem spokojena a jestli spokojena nebudu, tak spolupráce uz samozrejme nebude :D, uz proto ze u nich ja osobne nenakoupim a oni mi spolupraci take samozrejme po negativni reklamě nenabidnou. nikdo mi neřekl, ze musim psat pozitivně, ani nic takoveho, takze to je jen na mne.

   ja jsem ale navic do ted temer zadne outfity na blog nedávala. a mam na blogu nahore záložky, podle kterych se muzes podivat na to, co te zajima. ne kazdy koho zajima thajsko, chce videt co na sebe davam za hadry :D. takze proto tam ty záložky jsou. na muj blog si jiste nechodila za módou, protoze te tady bylo do ted opravdu minimálně.

   osobne treba nerada ctu v jednom mesici u 30 ceskych blogerek o tom samem makeupu, ktery byl vsem hromadne najednou rozeslany. u obleceni mi ale prijde, ze si snad kazdy objedná neco jiného a ja nemusím koukat na 30 outfitu se stejnym kouskem. ale to je samozrejme věc nazoru.

   ale i tak si vážím toho tveho, proto tady taky ted sedim a x minut datluju na mobilu odpoved. mam jeden pripraveny outfitovy clanek a druhy jdu prave fotit a ani v jednom neni nic ze známých eshopu ani nic, co bych dostala. takze představa, ze ted bude muj blog zasypany cinskym e-shopem je děsivá a tak to nebude :).

   Delete
  4. chtela jsem napsat "neuplne pozitivni", jak jsem na mobilu, tak pisu jako blbec

   Delete
  5. Anonymous11:11

   Pokud vím, tak můžeš mrknout na IP adresu, která se Ti v nastavení zobrazuje a uvidíš, že "jsem to já" :D

   Vím jak to funguje, teď si mi hezky nahrála s tím "když se mi to nebude líbit, tak už tu nic nebude". A to je právě podle mě ono, proč vadí lidem spolupráce. Protože, jak jsem psala, většina těch, co udělá recenzi potom na polovinu věcí nadává, ale protože má ještě peníze na vybrání, tak stále objednává dál. Což je tedy podle mě to, že toho akorát každý využívá, protože je to zdarma, ne proto aby přinesl recenzi... Protože, ruku na srdce, při tomhle kvantu eshopů, kdo by za svoje penízky objednal od někud, kde se mu x věcí nelíbilo.
   Pak bych ještě oponovala s tím, že si každá vybere něco jinýho... Pokud koukáš na český holky, tak sis jistě všimla, že právě často objednávají stejný věci, které si už objednala jiná bloggerka, protože dle ní byli ok a kvalitní.
   A to jsme zase u toho... každý se tváří, že dělá "službu" nám a nepřiznají, že prostě využijí nabídku, když za ni nemusí nic dát.

   Nesleduji blog podle nějakých záložek, mám jej v oblíbených a párkrát týdně kouknu jestli je něco nového, takže co přibyde, na to koukám. Přesně jak říkáš, nechodím sem kvůli módě z těchto eshopů, kterýma jsou zahlcený český blogy... Jen, jak jsem psala, se mi to zdá u tebe škoda, ty máš co nabídnout víc než polovina českých bloggerek :-)

   Na blog sice nechodím kvůli outfitům, ale pokud uděláš tento článek, tak kouknu "nebere" mě to sice tolik, jako články o tobě a Thajsku, ale to už je podle "chuti" každýho. Jen už jsem prostě z těch chtrých reklamních tahů těchhle obchodů unavená, jak baží na jednoduchosti a blbosti :-)   Delete
 3. Šaty od Zalory jsou vážně úžasný! Obdivovala jsem je už v minulém článku, perfektně ti sednou :-) Jinak z bot bych vybrala asi ty první s mašlí, ale v jiné barvě - červená, modrá nebo zelená...líbí se mi jak jsou řešený. Kraťásky pobavily :D doufám že pak ukážeš reálný foto :D
  A musím se vyjádřit i k anonymovi...nevidim nic špatnýho na tom, že využila nabídky. To hned neznamená, že je bude všude vychvalovat až do nebes, i kdyby to byly hadry. Klidně by nám tady mohla tvrdit jak si všechno koupila a nikdo by neměl šanci zjistit, že to neni pravda. A upřímě, kdo by to nebral? :-) Bylo by hloupý to odmítnou jenom proto, že....(vlastně proč? :D) protože mají anonymové blbý keci??

  ReplyDelete
  Replies
  1. Realny foto kratasku bude tak max na nejakym plyšovým medvídkovi :D. Zase takový exot nejsem :D. S těmi anonymi k tomuhle článku jsem počítala předem. A upřímně mě ještě překvapila ta mírnost, čekala jsem horší! Ale samozřejmě si nenechám život diktovat anonymi, takže mě to nějak netrápí:). I tak děkuji za názor k tomu. Zní to, jako kdybych ti za ty komentáře platila, jak se mě vždy zastaneš :D :-*

   Delete
  2. Anonymous21:16

   Přesně jak si řekla, je to zadarmo, tak proč to nevyužívat! :D :D

   Delete
  3. to jsem ja treba nenapsala, tak nechapu, proc se toho hned chytas

   Delete
  4. Anonymous11:15

   Vidím, byla to reakce na slečnu. :)

   Delete
 4. Za mě tyhle: http://www.sheinside.com/Black-Slingbacks-High-Heeled-Peep-Toe-Pumps-p-212534-cat-1750.html
  A vůbec nechápu co je komu do toho, s kým spolupracuješ, navíc když jsi výše popsala své důvody a že si chceš udělat vlastní názor.. Boty tam mají krásné, docela mně to překvapilo! Jsem zvědavá na hodnocení až ti všechno přijde :)) L

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji za odkaz :). Jsem taky zvědavá. Když totiž vidím outfity od krásné slovenské http://www.sweetladylollipop.com/, která má téměř v každém outfitu něco ze Sheinside a přitom vypadá, jako že má outfit za milion doláčů, tak se mi nechce věřit, že by tohle vykouzlila s kusem úplně nekvalitního hadru. I když je pravda, že jí sluší všechno :D.

   Delete
 5. Anonymous05:53

  Objednala jsem si z sheisnide dvakrat a jednou to bylo super a podruhe uplne hrozny hadr. je to jako nakupovat z ebaye proste se nekdy povede a nekdy moc ne

  ReplyDelete

Send me a message!