Bangkok Foodporn

Baanying Cafe&Meal - Thai Food

May 11, 2015Epic Betch Kristýna

English/Česky

There is so much to say about thai food! In my opinion - thai cuisine is the best in the word. That doesn't mean I don't crave european food from time to time. But I truly fell in love with the taste of Thailand.

Je toho tolik, co bych mohla říct o thajském jídle. Z mého pohledu je thajská kuchyně ta nejlepší na světě :). To ale neznamená, že nemám někdy chuť na evropské jídlo. Do thajského jídla jsem se ale doslova zamilovala.

If you are scared to try thai street food (there is actually no reason to be afraid to eat on thai street:) but you still want to try good thai food, there is a chain of thai restaurants calleBaan-Ying Cafe & Meal which you should visit. There is lots of much better thai restaurants in Bangkok but this one is very good, reasonable prices and easy to find.

Pokud jste z nějakého důvodu vystrašeni pouličním jídlem Thajska (i když k tomu opravdu není žádný důvod:), tak byste měli navštívit jednu z restaurací Baan-Ying Cafe & Meal. Určitě je v Thajsku spousty ještě lepších thajských restaurací, než je tato, ale Baanying vaří výborné autenické pokrmy za rozumnou cenu a hlavně - je snadné tyto restaurace najít:).We took some thai friends for dinner there last month. And because thai style dining includes 2-3 meals per person I had great chance to take many photos of thai dishes for my blog. 

In Thailand people use only fork and spoon (spoon in right hand and fork in left). Thais don't eat with knife and they don't use chopsticks that often either.

Už více než před měsícem jsme vzali několik našich thajských kamarádů na večeři. A protože když se jí thajským stylem a každý si objedná 2-3 porce, měla jsem tak skvělou šanci vyfotit hodně thajských dobrot najednou.

V Thajsku se jí pouze vidličkou a lžící (lžíce do pravé ruky a vidlička do levé). Thajci k jídlu nepoužívají nůž. A hůlky používají jen k některým převážně nudlovým pokrmům.

It is normal that everyone order meal they want. Waiter gives to each one of them an empty plate. And plates with meals are in the middle of the table. And everybody takes little bit from each plate for themselves. I really like this way of eating. You can taste much more than one dish you would normally order. And sharing is caring, right :)?

V Thajsku je běžné, že si u stolu každý objedná to, na co má chuť. Jídla se dají doprostřed stolu a každý si pak bere trošku od každého jídla, které na stole je. Už si ani neumím představit, že bych jedla jinak:). Takhle má člověk šanci ochutnat mnohem víc dobrot, než kdyby si objednal jen tu svoji jednu porci:).Thai food is very spicy. I had some insanely spicy dishes in Thailand. But thais are usually very careful with giving spicy food to foreigners. I have to make sure that they are making the food for me spicy when I'm ordering. Otherwise they would bring me very mild dish most of the time. I like to feel like my mouth is in flames when I eat so I have to make sure that they understand that I maybe look foreign but I eat like a local :).

Thajské jídlo je vyhlášené tím, jak je pálivé. Ale thajci jsou většinou velmi opatrní, když do restaurace přijde cizinec a naopak mu dávají jídlo téměř nepálivé. Takže kdykoliv jdu někam do restaurace, musím se speciálné ujišťovat, že mi jídlo udělají pálivé tak, jak má být. Jinak bych dostala jen demo verzi a to já nechci. Já mám ráda, když mám v puse oheň :D. Možný vypadám jako cizinka, ale jím jako místní!

Eating with thais is not just about delicious food but also about tons of pictures!

Stolování s thajci není jen o chutném jídle, ale také o tuně fotografií, které přitom nutně vznikají!It is not easy to take photos of food when there are hungry people looking at you :D. But I have done my best and here is few thai dishes from Baanying Cafe and Meal restaurant.

Rozhodně není jednoduché fotit fotografie jídla, když na Vás kouká banda hladových lidí :D. Ale snažila jsem se co mi moje hladové já dovolilo a tady máte pár dobrot z Baanying Cafe and Meal Restaurace.

Green Papaya Shallot salad
Salát ze zelené papaji a šalotky
This is my one of my most favourite thai dishes - green curry (here served with roti). I'm going to post recipe for this dish very soon :).

Toto je jedno z mých nejoblíbenějších jídel a brzy na blog přidám i recept právě na tuto dobrotu. Zelené kuřecí kari. Běžně se jí s rýží, ale zde je s roti chlebem.

Spicy salad with sausage
Pálivý salát s párkem
Thai stuffed omelette
Thajská plněná omeleta
This dish is another "must try". Khai Soi is dish from Northern Thailand. You can find it even in Laos and Burma. It is very heavy soup and it is not easily shared dish. It is noodle dish. Most of the noodles are boiled and the rest is deep fried. It comes with raw shallot, ginger, lime and chilli sauce.

Toto je další jídlo, které při návštěvě Thajska prostě musíte zkusit. Jmenuje se Khai Soi a pochází ze severu Thajska. Můžete si ho ale dát i třeba v Laosu a Barmě. V Bangkoku Khai Soi najdete jen v restauracích, které nabízí kuchyň severního Thajska, přesně jako Baanying Cafe & Meal. Jsou to vařené nudle s kuřecím masem, navrchu jsou smažené nudle. Je to velmi těžké jídlo a není snadné se o něj dělit s ostatními:). K tomuto jídlu dostanete ještě čerstvou šalotku, nasekaný zázvor, limetku a chilli omáčku na dochucení.
Spicy pork bbq ribs and Mushroom jungle curry
Pálivé grilované vepřové žebra a houbové kari z džungle 

Amazing desert - coconut ice-cream and mango
Neskutečně lahodný dezert - kokosová zmrzlina s mangem

Mango is very popular fruit in Thailand. Thais use it in many different recipes like mango sticky rice (recipe for this desert is right HERE).

Mango je v Thajsku velmi populárním ovocem a thajci ho používají ve spoustě receptů jako třeba mango sticky rice (na recept se můžete kouknout ZDE)
If you want to visit this restaurant look on the bottom of this article where you can find more informations.

Pokud máte v plánu navštěvu této restaurace, koukněte na konec tohoto článku, kde najdete adresy :).

So would you like to try some thai meals :)?

Tak dali byste si nějaké thajské jídlo :)?


Kristýna

xxxThis restaurant is located in many big Bangkok shopping centres. 

1.) Central World: 3rd Floor - The Balcony
2.) Siam Centre: 4th Floor
3.) Siam Kit: G Floor
4.) Silom Complex: 2nd Floor
5.) Terminal 21: 5th Floor
6.) Mega Bangna (Ikea)
7.) Siam Square: Henri Dunant Rd.


Tuto restauraci můžete najít ve spoustě velkých obchodních domů v Bangkoku.

1.) Central World: 3. patro - část: The Balcony
2.) Siam Centre: 4. patro
3.) Siam Kit: patro G
4.) Silom Complex: 2. patro
5.) Terminal 21: 5. patro
6.) Mega Bangna (Ikea)
7.) Siam Square: Henri Dunant Rd.


You Might Also Like

3 comments

 1. Kristýnko, nenapsala jsi vlastně co jsou ty tvoje dvě nejoblíbenější jídla, to s chlebíkem vypadá jak nějaké kuřecí na kari v kokosovém mléce? ale to druhé must try nevím co by mohlo být :) ale obě bych si teda dala! plus všechno to sladké :D mango moc nemusím, ale věřím, že určitě chutná tak milionkrát líp jak v ČR!

  ReplyDelete
  Replies
  1. ! děkuji, už jsem to opravila. Úplně mi to vypadlo:). Všechny ingredience tady opravdu chutnají bohužel lépe. Přeci jenom čerstvé je vše chutnější. Mango zbožňuji. Ale dřív jsem ho také nemusela, než jsme ho ochutnala tady.

   Stejně jako dragon fruit mi přišlo naprosto bez chuti a podezřívala jsem tohle ovoce, že se jí jen kvůli tomu, jak vypadá. Ale až ve Vietnamu jsem ochutnala opravdu zralé slaďoučké a až tam jsem pochopila, jaká je to lahůdka:).

   Delete
 2. dala bych si ty pokrmy s mangem, mango miluji :), moh hezký článek ;)

  http://gagenka.blogspot.cz/

  ReplyDelete

Send me a message!