Bangkok Lifestyle

Benjakiti Park Bangkok

May 03, 2015Epic Betch Kristýna

English/Česky


Living in Bangkok can get pretty hectic. I love being in a busy city which never sleeps. But sometimes it is great to go somewhere where is relaxing atmosphere. I already wrote an article about park next to Chatuchak Market (it is only in czech language but I'm planning on translating it soon:).

Žití v Bangkoku může být někdy opravdu hektické. Jsem ráda, že žiji ve městě, které nikdy nespí. Ale občas je fajn mít možnost zajít někam, kde je spíše klidná atmosféra. Už jsem Vám napsala jeden článek o parku, ve kterém jsme byli na kolech blízko Chatuchak trhu, ale tentokrát jsme navštívili něco nového:).


We went to Benjakiti Park for the first time yesterday. We were riding our bikes from home to this park along a busy road. And because it was very smoggy day I felt like I need some fresh air asap. I couldn't believe that as soon as we entered this park the air was clean! The park is in city centre right next to the busiest road in Thailand but still there was a huge difference.

Tentokrát jsme ale vyrazili do Benjakiti Parku. Jeli jsme na našich kolech už z domova a část cesty byla vedle velmi rušné ulice. Po chvíli jsem měla pocit, že vážně potřebuji nějaký čerstvý vzduch. Nemohla jsem skoro uvěřit, že okamžitě jak jsme vjeli do parku, vzduch byl najednou úplně čistý i přes to, že park sousedí s nejrušnější ulicí v Thajsku.


This park is basically a big lake with little bit of jungle around it :). There is also a track for bikes and another track for people who want to run. It is so peaceful and picturesque! I'm definitely planning on going back not only for relaxing but also for outfit photoshoot. 

Tento park je vlastně jedno velké jezero s trochou džungle okolo. Je tam cyklostezka i trať na běhání. A i tak je to krásné klidné místo. Rozhodně se do tohohle parku budu vracet a nejenom kvůli relaxování, ale také na nějaký photoshoot.I just can't get enough of places with this kind of atmosphere. There were thai kids running around, older asian couples doing tai chi together, people having picnics (it is forbidden to eat or drink in this park...but nobody cared about that) and lots of big turtles chilling in the middle of many pathways.

Míst s takovouhle atmosférou prostě nemám nikdy dost. Po parku pobíhalo spousta thajských dětí, starší asijské páry spolu trénovaly tai chi na trávě, jiní měli malý piknik (i když je v parku zakázáno jíst) a sem tam poměrně velká želva kempovala uprostřed pěšinky.

Protože je neoholený, tak je nadšený, že fotku sdílím se světem :D


You can also rent a swan pedal boat on this lake :)
Na jezeru si také můžete vypůjčit šlapadlo :)
I was stunned once again on our way home when the sky started playing with colours. It was simply incredible. I stopped and tried to get my phone out as soon as possible, because the sky was changing every few seconds. I managed to take only one picture of the best colour. And Stefan decided to sneeze in the same moment, so my photo captured busy Bangkok road, tangled cables, amazing sky and sneezing Stefan.

Na cestě domů jsem byla ohromená ještě jednou, když se nebe zbarvilo do nádherné růžovo fialové barvy. Rychle jsem se zastavila, abych tu krásu vyfotila. Samozřejmě to byl ten první moment, kdy mi telefon nechtěl fotit a nebe měnilo barvu každou vteřinu. Jediná fotka, která z toho vyšla je z momentu, kdy Stefan pšíknul. Takže tahle fotografie ukazuje večerní Bangkok se zacuchanými kabely, krásným nebem a Stefana v záchvěvu :D.

:D

I hope you are having a great Sunday. Thank you for reading, commenting and following :) !

Přeji Vám všem krásnou neděli! Děkuji za přečtení, komentáře a že mě sledujete :) !

Our selfie stick fail :D
A náš selfie fail jako tečka na konec :D

Kristýna

xxx


You Might Also Like

8 comments

 1. krásné fotky :) vypadáte štasťně :) a máš super tričko

  http://gagenka.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moc děkuji! Stefan sice z focení nebyl tak nadšený, protože byl zarostlej :D, ale jsem ráda, že i tak vedle mě vypadal na fotce šťastně:).

   Delete
  2. Náhodou, vzkaž mu, že kluci se strništěm jsou nejvíc sexy! :D

   Delete
 2. Tam musí být úžasně. Moc pěkné fotky.

  ReplyDelete
 3. Wooow, nádherné fotky... Plánuješ i samotný článek třeba o jídle ? To by bal bomba :)

  LENNY MALI .com

  ReplyDelete
  Replies
  1. Děkuji :)! Plánuji - už přes rok :D. Ale teď je to už na spadnutí. Ohledně jídla v Thajsku je toho totiž tolik, že bych mohla založit další 4 blogy a psát jen o tom. Měla jsem hloupou představu, že to vše sfouknu v jednom článku...Ale teď už je mi jasné, že to bude celá kapitola na blogu:). Fotografie mám už přichystané na 3 první články. I s recepty:).

   Delete
 4. krasny, rozesmala me fotka zapadu slunce a jeji story :-D moc vam to slusi!!! :-)

  ReplyDelete

Send me a message!