Cestovani Hong Kong

Thai Oriental Airline

May 05, 2015Epic Betch Kristýna

!English/Česky! I would like to tell you something about my 2nd weirdest flight in my life. The 1st one was with Aeroflot and I will tell you about that one some other time because everybody who is thinking about flying with them should know how bad their flight can get.

But this time is about different airline. We were thinking about trip to Hong Kong for quite a long time. But we decided to go only few days before our trip and because it was very close to the Thai New Years celebrations - Songkran most of the direct flights were sold out. And the only reasonable direct option was with Thai Oriental.

Chtěla bych Vám říct něco o mém druhém nejdivnějším letu v životě. Ten první nejdivnější byl se společností Aeroflot a každý kdo s nimi plánuje letět, by asi o mém zážitku s nimi měl vědět :D. To ale až příště:).

Naše poslední výprava byla do Hong Kongu. Už jsme o HK nějakou dobu přemýšleli, ale plně jsme se rozhodli až pár dní před odletem. Protože to bylo ale v období okolo thajského Nového roku Songkran, letenky z Bangkoku byly 4x dražší než obvykle a dokonce většina přímých letů byla úplně vyprodaná. Jediná možnost byla letět s přestupem, nebo využít společnost Thai Oriental.

I never even heard about this airline before. But their prices were really good. And usually I don't even care about quality of the airline for flights under 3 hours. 2-3 hours goes by very quickly anyway.

O Thai Oriental jsem do té doby upřímně ani nevěděla. Ale ceny měli více než příznivé. U letů pod 3 hodiny mi ani nezáleží na tom, jak dobrá letecká společnost to bude, protože 2-3 hodinky utečou jako voda. A jestli pouští ty nejnovější filmy, nebo nabízí víno, je mi u takhle kraťoučkého letu poměrně jedno.

I was surprised to see that Thai Oriental as a low cost carrier offers free luggage up to 20kg, choosing seats for free and free meal. After having experience with Easy Jet and Air Asia it was a nice surprise. It almost seems like other low cost airlines want to charge you extra for completely everything. 

Překvapením pro mě bylo ale to, že u této společnosti nabízeli dokonce zdarma vybrání sedadel a zavazadlo do 20kg plus občerstvení. U ostatnách nízkonákladových společností, jako je třeba Easy Jet nebo Air Asia, jsem se spíše setkala s tím, že se pasažérovi snaží naúčtovat i vzduch, který bude při letu využívat.

I spoke with my thai friend only few hours before the flight. And she was almost terrified by the fact that I'm flying with Thai Oriental. She sent me not even a week old news article about Thai Oriental having big issues during flight to Phuket and being forced into emergency landing. Apparently it was really bad and people on that flight and air hostesses were thinking they are going to die crying and praying to God. Few people got injured on this flight too. And this wasn't their first incident.

Jen pár hodin před odletem jsem mluvila s mou thajskou kamarádkou, která se ale trochu zděsila, když jsem řekla, že letíme s Thai Oriental a okamžitě mi přeposlala článek, ve kterém byla popsaná dost děsivá (ani ne týden stará) událost, kdy Thai Oriental letadlo mířící do Phuketu mělo takové problémy, že i letušky plakaly strachy a cestující se modlili o přežití. Ve výsledku bylo jen několik zraněných cestujících, kvůli příliš rychlému emergency klesání. A podobných událostí měla Thai Oriental v minulosti víc.

Well, our tickets were already booked so I was excited to make opinion on Thai Oriental by myself. The first weird thing with Thai Oriental was that our plane had clearly logo of some arabic company. And that Thai Oriental just painted over it with white colour. But we could still clearly see the original logo. Not very nice DIY job by somebody from Thai Oriental! The plane was also very old (which could be a good thing as it was flying for more then 20 years without an accident, right?!.

No nic, letenky byly zaplacené, tak jsem to nechtěla dále řešit. Nejsem žádný panikář, ale když Vás i zkušení přátelé varují, tak Vám prostě mysl začne šrotovat :D. Když jsme čekali, než vstoupíme na letišti do letadla, měli jsme šanci prohlédnout si letadlo z venku, které mělo očividně logo nějaké jiné společnosti, pouze špatně přetřené bílou barvou (ale bylo stále ještě velmi dobře viditelné) a Thai Oriental se ani neobtěžoval na letadlo dát logo svoje. To mi taky moc důvěry nepřidalo :D. Něco takového bych čekala na autobuse, ne na letadle...

Even inside the plane were arabic signs from the original airline. We were the only europeans on the whole plane and they gave us little upgrade for no reason. To be honest everything else was ok with Thai Oriental. The air hostesses had shoes were scratched up and I almost felt bit sorry for them. Air hostess should be looking glamours and those girls were looking like used dolls. I just hoped that they were taking better care of the engine than of the staffs uniforms. 

There was also a water leak from the ceiling - right above me of course. So I got an actual "cold shower" on the take off :D. Plus there was a plastic panel on the ceiling which was moving around opening the ceiling...


Bylo to starší letadlo a všude byly ještě arabské nápisy původní letecké společnosti, od které Thai Oriental letadlo pravděpodobně odkoupil. Jako jediné bělochy v celém letadle nás z nějakého důvodu přesunuli o třídu výše. Vše bylo jinak úplně v pořádku. I když letušky měly šíleně okopané boty, až mi jich bylo líto. Doufala jsem jen, že se o motor letadla starají lépe než o unifomry zaměstnanců :D. Ze stropu na mě dokonce v jednu chvíli začela téct ledová voda, takže jsem vlastně dostala pořádnou ledovou sprchu. A při vzletu se poposunul stropní panel, který se pak svévolně popošoupával po celý let :D. Jinak bylo vše docela ok.

But the weirdest thing was that somebody was keep smoking in the toilet! In 2015! On the plane! How crazy is that. And Thai Oriental staff were not even making a big deal out of it. They were behaving more like a parent who is almost giving up on their teenage kid who keeps smoking behind the garage. But overall I was expecting something much worse from Thai Oriental and for the price of the tickets it was quite good.

Nejdivnější věc na celém letu byla ale to, že někdo neustále kouřil na záchodě! V roce 2015 a v letadle?! S takovou šíleností jsem se ještě nesetkala. U jiné společnosti by z toho bylo nejspíše pěkné halo a letušky by se pravděpodobně snažily zjistit, kdo na záchodech i přes přísný zákaz kouřil. Nebo by snad začelo ještě předtím pípat nějaké výstražné zařízení. Ale ne u Thai Oriental. Letušky se chovaly, jako rodiče kteří se snaží svému puberťákovi zakázat kouření, ale pomalu to už vzdávají a tenhle problém se tak už snaží spíše přehlížet. Že si někdo zapálil na záchodě jednou, je šílenost, že se to ale dělo každou půl hodinku, to už je blázinec.

Overall my experience with Thai Oriental was positive. Of course it isn't luxurious - you get what you paid for. But there are no hidden charges or common delays with this airline. So if you are traveling on low budget you should check them out :).

Musím ale uznat, že celková zkušenost s Thai Oriental byla ve výsledku pozitivní. Samozřejmě to nebude luxusní let s nízkonákladovou společností, člověk prostě dostane to, za co si zaplatil. Nejsou tam ale žádné skryté poplatky ani nemívají opožděné lety. Takže pokud jedete na dovolenou po Asii a máte malý rozpočet, určitě se při plánování dovolené koukněte i na letenky od Thai Oriental:).

                               

Thank you for reading and following :)!

Děkuji za přečtení a doufám, že tenhle článek někomu pomůže při plánování:). Pokud máte zajímavou story z letu, šup s ní do komentáře!

Kristýna

xxx 

You Might Also Like

7 comments

 1. A z čeho je natočený to video to me zajímá?Jinak já bych hrůzou umřela kdybych věděla nějaké negativní info o te spolecnosti

  ReplyDelete
  Replies
  1. Možná se tenhle komentář bude krásně jednou vyjímat v článku v blesku, až se mnou spadne letadlo :D, ale já leteckým společnostem celkově věřím. Mnohem víc než autobusům a jiným dopravním prostředkům. Jestli myslíš tu aplikaci, ve které jsem to točila, tak se jmenuje Hyperlapse :).

   Delete
 2. ty jo tak s tím bych asi neletěla :D!!! bych se asi zbláznila xD

  http://gagenka.blogspot.cz/

  ReplyDelete
  Replies
  1. Porad bezpecnejsi nez jezdit autem :D.

   Delete
 3. ja jsem uplne poprve letela asi ve 14 do Bulharska na rodinnou dovolenou a kdyz jsme nastupovali do letadla, tak z nej akorat zacala tect voda a myho tatinka nenapadlo nic lepsiho, nez nam rict "Tak holky, to nedoletime".. :-D doleteli, ale byla jsem uplne vyklepana a klepu se pri vzpomince jeste ted :-D Pak jsem jeste letela s nizkonakladovkou Wizzair do Milana a s Finnair do Turku a oba lety uplne v pohode :-) taky si myslim, ze nekdy je to bezpecnejsi nez bus nebo auto :))

  ReplyDelete
 4. Tyjo to video mě trochu děsí, jak moc je to zrychlené? Přijde mi to takové nějaké zběsilé, to zatáčení a konečné zabrždění :D Ale máš pravdu, statisticky je to opravdu nejbezpečnější doprava, bohužel když se něco stane, tak je to neštěstí hodně velké.

  ReplyDelete
 5. Jednou jsme s rodinou letěli na dovolenou do Řecka. Letěli jsme ještě se známýma a ten jeden známý (kterýmu bylo asi 38), nikdy neletěl letadlem a strašně se bál. No a co se nestalo.. Když jsme se připravovali na mezipřístání, foukal neuvěřitelný vítr a piloti měli co dělat, aby zvládli přistát. Několikrát se snažili vzlétnout a pak zase přistát. Bylo to fakt šílený. Letušky nás pak vyhnali z letadla, že prý musí uklidit, přitom to se na mezipřistání, pokud vím, nedělá. Takhle to zní jako banalita, ale musím říct, že to byl fakt strašný zážitek a od té doby pokud někam letím a jsou turbulence, tak se šíleně bojím... :D

  ReplyDelete

Send me a message!