Bangkok Cestovani

True Love Husky Cafe Bangkok

May 29, 2015Epic Betch Kristýna

English/Czech

There are lot of crazy places worth visiting in Bangkok. One of them is Caturday Cat Cafe (article about Caturday is here). I'm on my mission to visit all of those mad places in Bangkok where you can pet animals as long as it isn't tiger zoo or any place where they treat animals badly.

V Bangkoku je spousta bláznivých míst, které stojí za to navštívit. Jedno z nich je také kočičí kavárna Caturday, o které jsem Vám již napsala článek zde. Mým plánem je, obejít všechny tyhle zvířecí místa v Bangkoku. Rozhodně ale nebudu podporovat místa jako Tygří Zoo nebo jiná místa, kde jen týrají zvířata pro peníze (viz. článek Co rozhodně nedělat v Thajsku).

I was following facebook page called Siberian Husky True Love Cafe. And honestly I was dreaming about visiting this place for more than a year. It is a place in Bangkok where you can go and pet huskies. I always thought that husky and thai tropical weather doesn't really go together. But I was also thinking that maybe if they are born here they will be ok with it.

Už dlouho jsem sledovala facebookovou stránku Sibiřských Husky a True Love Cafe. A upřímně jsem o návštěvě tohoto místa snila už déle než rok. je to místo, kam můžete zajít a pomazlit se s husky psíky. Říkala jsem si, že plemeno husky a thajské tropické počasí asi úplně nejdou dohromady. Ale říkala jsem si, že pokud se tady třeba narodí, tak to pro ně bude trochu lepší.

Having a pet isn't very common thing in Thailand. I see somebody with a dog maybe 1x a week. Maybe it is because the different culture or the fact that 99% of new condos in Thailand doesn't allow pets.

But we all need a cuddle sometimes! That is why are pet cafes so popular in Bangkok.

Vlastnit psa je v Thajsku poměrně neobvyklé. Na ulici vidím někoho se psem tak možná 1x týdně. Možná je to proto, že je tady jiná kultura, nebo je to taky proto, že 99% nových bytů nepovoluje domácí mazlíčky.

Ale každý se přeci potřebuje někdy pomazlit! A to je hlavním důvodem, proč jsou zvířecí kavárny v bangkoku tak populární.

My family always had dogs. When I was born we had one. And when this one was very old my parents gave me new puppy so I won't be that sad when the first one dies (well I still was experiencing probably the same emotions but at least I had new little friend with me already).

So I have never been petless. When I moved out of our family house I left my dog with my parents. I wasn't in everyday contact with her but she was still part of my life. And when she passed away (after nearly 16 years) last month I felt little bit empty. And place where I can cuddle puppies sounded just like the remedy I needed.


Doma jsme vždy měli psa. Když jsem se narodila, už tam jeden byl. A když tenhle zestárnul, rodiče mi pořídili šťěnátko, možná proto abych nebyla tak smutná, až ten starší odejde. Pravděpodobně jsem si po jeho odchodu prožila ty samé emoce, jako kdybych to štěňátko neměla, ale alespoň už jsem v téhle situaci měla nového zvířecího kamaráda.

Takže jsem vlastně nikdy v životě nebyla bez zvířete. Když jsem se odstěhovala od rodičů, nechala jsem psíka v u nich. Sice jsem s ní nebyla v každodenním kontaktu, přesto ale byla stále součástí mého života. A když nás po téměř šestnácti letech před měsícem opustila, tak jsem se cítila nějak prázdná. A místo, kde se můžu pomazlit se zvířecími miláčky, znělo přesně jako ten lék, který právě potřebuji.

Visiting True Love Cafe was part of my Birthday present. Stefan absolutely hates places like that. So it was huge from him to bite his lip and take me there.


The owner of True Love Cafe told me that they used to only breed huskies before. But now they joined it together with this petting Cafe.

Návštěva True Love Cafe byla součástí mého narozeninového dárku:). Stefan naprosto nenávidí taková místa, takže to že mě tam vzal, od něj bylo obrovské zatnutí zubů.

Majitelka True Love Cafe nám pověděla, že tohle místo bylo dříve pouze chovatelská stanice, kterou teď spojili s touto kavárnou.I was impressed by the fact that there is only 1 hour per day when dogs actually interact with people (and 2 separate hours on weekends). This definitely isn't a place where they abuse animals for maximum profit. Dogs rights comes first, visitors rights comes second. We were told that if we buy the ticket to pet dogs we will get 1 hour of interaction plus ice-cream and coffee. Sounds like heaven so far! And the price was really reasonable.

Interaction time was from 4-5pm on Sunday and we arrived little bit earlier because "somebody" didn't check the opening hours. We had our cakes and coffees and waited around 20 minutes. Just enough time to completely spam my snapchat.

Rozhodně jsem byla mile překvapena, když jsem viděla, že psi mají pouze hodinu denně kontakt se zákazníky (o víkendu dvě oddělené hodiny s přestávkou). Tohle místo rozhodně netýrá zvířata a nesnaží se z nich vyždímat co nejvíce peněz. Psí práva jsou tam na prvním místě a práva zákazníků jsou až na místě druhém. Když jsme si koupili lístky k mazlení, dostali jsme k nim ještě dort a kávu. Myslím, že jsem se dostala do nebe! A cena lístků byla i tak rozumná.

"Interaction Time" - doba, kdy mohli zákazníci k psům, byla v neděli do 4-5 odpoledne. A my jsme samozřemě přijeli příliš brzy, protože "někdo" nezkontroloval, v kolik přesně otevírají.Takže jsme si dali dort a kafe a měla jsem tak tak čas zaspamovat snapchat.The owner explained rules in thai and english language. Main things were that dogs are separated in different groups and we have to be careful and don't let the groups get mixed with each other. Because not all dogs like the other dogs. There was a rule about taking of shoes and wearing plastic blue bags instead. And washing hands and using disinfection gel before entering space with dogs.

Majitelka vysvětlila všechna pravidla, v thajštině i angličtině. Hlavní pravidlo bylo, že si musíme dát pozor, abychom nepromíchali jednotlivé skupiny psů, protože né všichni spolu vycházejí v míru. Museli jsme sundat boty a místo nich nandat sexy modré pytlíky. Každý si musel umýt a vydezinfikovat ruce před vstupem do "psí zahrady".


I totally agree with all those rules. But we are in Asia and rules are never that simple over here. There was a selfie rule - minimum of 5cm between your and dogs head while taking selfies. Plus some other rules like "don't chase the dog, don't pull his ears, tongue, tail....". And we were also reminded that exactly at 5pm the dogs will run for their dinner and we should stand around the entrance to their house with our phones on slow-motion setting to record the best video :D.

Naprosto souhlasím s jejich pravidly. Ale samozřejmě - jsme v Asii a pravidla tady nejsu nikdy jen tak! Bylo zde pravidlo ohledně selfíček: minimální vzdálenost mezi Vaší a psí hlavou je 5 cm. Navíc jsme byli ponaučeni, že nesmíme psy nahánět, tahat za uši, ocas a tak. Možná si říkáte, že jsou tato pravidla zbytečná. Ale někteří Thajci si na psa šáhli zrovna poprvé a věřtě mi, že neměli páru, jak se k psovi mají chovat.

Také jsme byli upozorněni, že 5 minut před koncem máme stát na vyhrazeném místě s připraveným telefonem v nastavení "video - slow motion" a nahrávat, jak psi běží pro jídlo. Bylo to nařízeno, tak jsem samozřejmě stála a točila :D. Společně s dalšími x lidmi a byla to opět jedna velmi "asijská" situace. Tady z té situace máte moje video:).

     

 I was thinking that the dogs will be more like my dog. Begging for attention. But those dogs are used to it. And they were very chilled and to be honest some of them were just not bothered.

Myslela jsem si, že se psi v kavárně chovat podobně, jako můj psík a budou se chtít mazlit. Ale tihle psi na mazlení byli asi více než zvyklí a rozhodně z toho nebyli tak odvázaní.

The dogs were obsessed with buckets filled with ice! I have never seen anything like that. They were behaving like is the best treat ever.

There were fans all around the garden. And dogs liked to lie under it cooling themselves down. It was clear that their "polar bear like" fur isn't the best thing for Thailand. But they were clearly not suffering.

Naprosto mimo byli ale z kyblíků s ledem. Mohli se udávit, aby ho do sebe co nejrychleji dostali. Nikdy jsem neviděla nic podobného, ale bylo to, jako kdybych hodila zmrzliny do třídy plné dětí.

Okolo zahrady byly rozmístěny ventilátory a bylo vidět, že psi nejraději leží právě pod nimi. Bylo mi tedy jasné, že husky, kteří mají srts jak lední medvěd, asi nejsou úplně stvořeni pro život v Thajsku. Ale nezdálo se, že by jim to ničilo život.
The funny thing is that pet cafes are always full of adults. I never saw any child in places like that.

Přijde mi poměrně vtipné, že tyto zvířecí kavárny jsou vždy plné dospělých, ale nikdy tam nejsou žádné děti. 


The dogs were so excited about the ice that it was all they wanted for the first 10 minutes. But after that they started to chill around us and they clearly enjoyed the attention from humans.

Every time one of the owners walked through the garden group of dogs started to follow them. It was clear that those dogs adored their owners. It was fun. I loved it. Stefan survived it. So everything was great :).

Psi byli z ledu tak nadšení, že prvních 10 minut neměli zájem o nic jiného. Ale potom se uklidnili a užívali si toho, jak je lidé rozmazlují.

Pokaždé, když zahradou prošel jeden z majitelů, skupina psů se od nich nechtěla vůbec hnout. A bylo jasné, že psi jejich majitele vážně zbožňují. Bylo to super. Já jsem si to moc užila. Stefan to přežil. A všechno bylo fajn:).
Stefan is having the time of his life! / Stefan byl nadšený :D!
I promise that I will take him for walks and all that if we take him home. / Slibuju, že se o něj budu starat a chodit s nim na procházky, když si ho vezmeme domů :D!Thank you for reading my blog and all your comments!

Moc děkuji za přečtení a za všechny komentáře!

Kristýna

xxxTrue Love Cafe Address: 
153 Soi Ari Samphan 2, Phahon Yothin Rd, Samsen Nai, PhayaThai, Bangkok 10400   

Opening Hours:
Monday:                     Closed
Tuesday - Thursday :
12:30 – 17:30
Friday - Sunday:
12:30 – 20:30

True Love Cafe FB: 

You Might Also Like

15 comments

 1. Anonymous07:30

  modre plastove pytliky jsou uzasne :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. z těch byl Stefan nadšený nejvíc :D

   Delete
 2. Anonymous07:32

  Kavárna s psy se mi líbí více než s kočkami. Hezký článek.

  ReplyDelete
 3. nejlepší je znuděný stefan :D ... ale pejsci jsou nádherní! úplně tě chápu, že se ti po těchto nej tvorečkách stýská... svoje pejsky taky miluji nadevše... bohužel taky zůstali u rodičů na zahrádce, protože u nás v bytě se jim nelíbí, ale každý víkend za nima jezdím a jejich radost je k nezaplacení!

  ReplyDelete
  Replies
  1. To úplně chápu, taky jsem si svého nemohla vzít do nového bydlení. Ale kdybych psíka viděla aspoň každý víkend, tak bych byla nadšená :).

   Delete
 4. A ten "Benji" si taky hrál na huskyho? :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ten si tam hrál na největšího šéfa spíš :D. Měli tam myslím ještě 3 psíky jiných ras:).

   Delete
 5. Aaaa, to je boží. :) Nejdřív mi jich bylo trochu líto, ale zřejmě se tam o ně vážně dobře starají. :) Nikdo by mě tam odtud asi nedostal :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Myslím, že tam na takové případy mají vyhazovače :D.

   Delete
 6. Ten Stefan :-D :-D LOL

  ReplyDelete
 7. tak toto bol super článok! husky sú jedni z najkrajších psov :)
  ľúbezná

  ReplyDelete
 8. jeeee,tak to je boziiii, my s pritelem si chceme co nejdrive taky poridit huskyho, tak doufam, ze to opravdu bude co nejdrive, protoze jsou uzasni:) a na takoveto misto bych nejradeji vyrazila hned :) moc si to tam uzij,musi to byt parada :)

  ReplyDelete
 9. Jeee dokonce i dva australsti ovcaci tam jsou 😍 . Krasny clanek. Je videt, ze to maji majitele do detailu promyslene :) Misa B.

  ReplyDelete

Send me a message!