Asie Cestovani

Be the best you!

January 13, 2016Epic Betch Kristýna

ČESKY/ENGLISH


If you are a blogger you have some responsibilities... Whatever you do will be seen by many people. Some bloggers don't like this word but bloggers are influencers. And it is up to each blogger what they will do with their influencing power. It is not always just about beauty products and fashionable clothes. Almost every blogger today have an instagram profile or some other social media where they show also their personal life.

Tentokrát bude anglická část článku trochu jiná než ta česká. Nebojte se, o nic nepřijdete, spíš naopak. Vám totiž nemusím vysvětlovat, o čem moje nové přiložené video je, vy si ho totiž můžete pustit a budete mu rozumnět! 

Pokud se k Vám ještě nedostalo, níže najdete mé video, kde jsem si nechala naflákat pro dobrou věc:)! A pro dobro těch, kteří mluvit nedokáží. Ale dneska bych chtěla začít spíš pozitivně...

If a blogger adopts a rescue dog it is not only great for the dog, it is also a great message to his or hers followers. If a blogger buys a 3 weeks old puppy from a puppy mill it is not just the stupidest thing ever but also a pretty dumb thing to promote on bloggers social media. Because people will think that it is just fine to do the same thing. If their favourite blogger did it too so why not?

There is nothing I hate more than bloggers who promote animal abuse. It is not just bloggers. Many celebrities do the same thing. 

Protože v posledních pár dnech jen odepisuji na všechny ty zprávy, které mi ohledně videa přišly, přijde mi, že nám chybí něco pozitivního. Většina otázek, které jsem dostala, byly totiž o dost ošklivých praktitách, které se v Thajsku na turistických místech dějí. 

Celé tohle ošklivé téma ve mně ale vzbudilo hodně radosti. Díky Vám se video dostalo k více než 14.000 lidem na facebooku během ani ne dvou dnů! Na YouTube ho za tu chviličku vidělo 6.000 lidí a stovky lidí sdílelo můj původní článek, což vedlo k tisícům lidí, kteří si tento článek nově přečetli. Tohle je důkaz, že lidé nejsou ještě zdaleka ztraceni! Díky Vám se otevřely oči tolika lidem a věřte, že ti, kteří video viděli, na to nezapomenou. A budou hodně rozmýšlet, jestli budou podporovat tohle dovolenkové trápení zvířat, nebo nebudou. A bez jakéhokoliv přehánění musím říct, že je to jen díky Vaší pomoci. Věřím a z Vašich zpráv i vím, že až Vám kamarádka řekne, že jede do Thajska, tak si s ní o tom promluvíte :).

Ale je to neskutečné. Už po dvou dnech je mnohem lepší výsledek téhle malé kampaně #NepodporujZLO, než jsem kdy mohla vůbec doufat. S tímhle krásným pocitem a pořádnou rýmou jsem dnes ráno vstala. Vyšla jsem na balkon. A teplota byla naprosto dokonalá. Úžasné teplíčko a já si říkala, jak je ten svět vlastně skvělé místo. Takový mír a krása... A v tu chvíli jsem sáhla do uschlého ptačí ho*vna :D.

Sadly many bloggers promote "holiday animal abuse" on their social media. I'm aware of the fact that they don't understand what they are actually being a part of. I won't be explaining here all the details about this. But we are speaking about photos with drugged and mistreated animals like monkeys and tigers. And riding elephants in horrible thai Zoos. Some bloggers (and not just bloggers) love animals and they are actively helping animal charities in their home country. But when they go for holiday they bring in their suitcase with them their "pink holiday sunglasses". They want to enjoy their holiday and do everything they possible can. And because of that we can see instagram full of tourists with big smiles next to an animal who is clearly depressed and probably in lots of pain.

I ten nejšťastnější člověk čas od času sáhne do ho*vna, tak to prostě je. A je jen na nás samotných, jestli se v tom budeme rochnit a litovat se a nebo jestli se soustředíme na ty pozitiva. Nemám ráda, když někdo sám sebe roky lituje a myslí si, že se nemá dobře, protože v životě neměl štěstí. Tak to prostě není. Štěstí si v životě tvoříme my. A negativní mysl nám štěstí prostě nedonese. Jediné co je o štěstí, je naše zdraví, zdraví našich blízkých a volnost. To ostatní už je na nás. Pokud tohle čtete, tak máte o tolik lepší život, než miliony jiných. Máte otevřené brány internetu, můžete si zjistit, po čem toužíte. Chodili jste (nebo ještě chodíte) do školy, kde Vám učitelé nelžou a co víc, máte otevřené hranice a jste volní.

My ex-boss used to tell me that young people have one weakness and it is that they hate injustice with too much passion. Apparently when you get older and wiser it is much easier to shake things off. Maybe I'm just young and dumb. But I decided to do a little fight and try to stop tourists from promoting places in Thailand where the main attraction are unhappy animals.


Vždy když začne turistická sezóna, zvedne se počet zpráv, které mi chodí s otázkami na rady jak se člověk může přestěhovat do Thajska. A téměř všechny zprávy mají jedno společné. Vůbec si nevěříte. A to je hrozná škoda. A zároveň první krok k tomu, aby Vám Váš plán nevyšel. Pokud si nevěříte vy, jak máte pak přesvědčit někoho jiného, aby ve Vás věřil? Jak přesvědčíte zlého imigračního úředníka, že si zasloužíte v Thajsku dlouhodobě být a že si zasloužíte pracovní povolení, protože jste lepší, než 5 thajců dohromady? Když ho nepřesvědčíte, tak třeba ani nedostanete prodloužení víza a to by byl klidně konec Vašeho thajského dobrodružství.

Vemte si kus papíru a napište si na něj, v čem jste dobří. Přečtěte si to a soustřeďte se na to. Jděte před zrcadlo a opakujte si svoje přednosti! Dokud se Vám nevryjí pořádně do paměti. Nejde o to, co je Vaše přednost. Může to být vážně cokoliv. Jde o to, aby jste pochopili, že za něco stojíte.

There is thousands of articles about this problem in english. But people from my home country are very rarely aware of that. So I made silly little video in czech language which is trying to stop this holiday animal abuse. I'm sorry that you won't be able to understand this video. But it is a dialog between girl called Barča who just came back from holiday in Thailand and Helča who is her friend in Czech Republic. Barča is explaining to Helča how great holiday she had. How she gave a cuddle to a tiger, watched monkeys riding a scooters in a circus and how riding an elephant was the best thing ever. Helča immediately decides that she needs to fly to Thailand with her boyfriend too and visit those places as well. I wanted to show that promoting those placed is a terrible thing to do and people should stop doing that. If you want to see how passionate I'm about this topic, forward this video to 04:04 minute and watch next few seconds :D! 

Vím, že v ČR se sebejistota moc "nenosí". Kdo je sebejistý je v očích ostatních "namyšlený" a kdo je namyšlený, je automaticky špatný. Tiché slečny jsou sice mnohdy roztomilé, ale být roztomilý Vám v zakládání nového života v zahraničí moc nepomůže. Někdo sebevědomý Vás převálcuje a vyfoukne Vám Vaší šanci. Já jsem měla štěstí, že mě odmalička vedli doma k tomu, abych věděla, že když někdo jiný něco dokázal, tak to dokážu také. A když budu chtít, tak to dokážu klidně ještě lépe. Vedli mě k sebevědomí jak po té psychické stránce, tak i po té fyzické. Naučili mě, že se musím cítít dobře ve své vlastní kůži. To ale neznamená, že si o sobě myslím, že jsem dokonalá. Znamená to, že i když vím o svých nedostatcích, tak si z nich nedělám hlavu. A nevadí mi ze sebe udělat naprostého blbce a ukázat se v nelichotivých úhlech, třeba jako v tomhle videu.

Nejsem dokonalá, ale mám se ráda. A když se budete mít rádi také, tak Vám i to stěhování na jiný kontinent půjde hned lépe :)! Fakt to funguje!
                                                                                       
(Pokud máte k videu otázky, určitě si přečtěte TENTO článek)

This video got a great response from so many people! I received hundreds of messages. And lots and lots of people shared this video too. This message was viewed by almost 14.000 people on Facebook in first two days. And 6.000 people already viewed the video on YouTube. But that is not all! People are speaking about it everywhere I look! Yep, people are great sometimes <3 .

Původně jsem blogovala jen o Thajsku a cestování. Postupem času jsem začela mixovat dohromady vše možné a zjistila jsem, že lidé například na instagramu mnohem raději koukají na fotky toho, co jsem si právě koupila, než na nějakou ušmudlanou thajskou uličku. A tak jsem začela špíše ukazovat to, co lidé chtěli vidět.

I used to write just about Thailand and travelling on my blog and social media. But then I noticed that pictures with cute heels and lipsticks got more hits. And I thought to myself that probably people want to see just that so why not give them what they want! But when I saw an interview with the amazing  artist @AnimateNY I realised that I'm doing it all wrong! AnimateNY once said that people on instagram pushed her into posting only the things they liked to see. And because she wanted to please them she stopped being herself. 

When I then opened my instagram profile I saw that it wasn't even clear that I live in Thailand. All my photos were nice to look at I think. But it wasn't me! It was little bit soulless. 
Pak jsem ale narazila na rozhovor úžasné mladé češky @AnimateNY , která se proslavila tím, že kreslila do fotek v New Yorku. Vytvořila naprosto originální koncept, který bavil celý svět. V rozhovoru řekla, že ji fanoušci svými liky tlačili do toho, aby přidávala jen uršitý druh fotek, které nebyly přesně to, co měla ráda. Proto se postavila proti a držela se toho, že chce být upřímná sama sobě. A přidávala pouze obrázky, které chtěla. I když věděla, že taková fotka nebude na sociálnách sítích tak úspěšná, jako ty líbivější, které by ve výsledku ale zavalily její image monotóností.

Když jsem se nedávno podívala na svůj instagram, projížděla jsem fotky a říkala jsem si, že z nich ani není vlastně jasné, že v Thajsku žiji. Přitom je to hlavně to, co chci světu ukázat! Z mých fotek by si člověk mohl říct, že žiji v Kolíně nad Rýnem a ukazuji fotky, na které se třeba hezky kouká, ale nic zas až tak originálního neříkají a hlavně nejsou úplně já.

I don't ussually do New Year's resolution. But this year I will make one. My Ner Year's resolution is to be the best me I possibly can be. And to be true to myself. I won't post picture of something just because it looks good. And I won't bite my tongue if somebody tell me about their lovely experience at thai tiger zoo.Běžně si nedávám novoroční předsevzetí. Ale letos si jedno malé dávám. A to že k sobě budu upřímná a budu přidávat to co cítím. I když už teď vidím, že moje thajské fotky mají mnohdy mnohem méně liků, než nové boty, tak o to nejde a budu mnohem raději, když vedle sebe dám na instagramu dvě fotky, které se k sobě absolutně nehodí, když budou ukazovat to, co upřímně ukázat chci. A budu takhle mnohem raději, než kdybych měla fotky v profilu perfektně sladěné podle odstínů barev rohu jednorožce z Lush bath bomby. Neznamená to ale, že Vás teď zasypu jen travel fotkami. Ale rozhodně jich uvidíte mnohem více:)!

I can already see from my posts that people on my instagram don't like my travelling photos as much as my fashion photos. But that is ok. I won't let the likes dictate my blogging :)!


Děkuji za přečtění a že podporujete můj malý projekt #NepodporujZLO. Možná je na světě víc dobrých lidí, než jste vůbec tušili!

Thank you for reading! 


Kristýna

xxx
You Might Also Like

12 comments

 1. Anonymous11:23

  to je moc pekne ze ostatni chteji pomoci take. budu video sdilet

  ReplyDelete
 2. Anonymous11:27

  Kdysi jsem ti psala o mém snu odstěhovat se do Asie a možná do Thajska. Nakonec to nevyšlo, pořád na to ale myslím a nevzdávám se :-).

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tak držím palce, ať ti to vyjde!

   Delete
 3. Nádherně napsaný článek. S tím instagramem souhlasím.. ikdyž nesnáším naaranžované fotky, u Tebe mi to přišlo vždy takové přirozené a ráda se podívám jak na nové boty, tak na thajské uličky. Ty do těch fotek stejně dáváš kus sebe, je vidět že to děláš s láskou a ne jen proto, abys měla víc srdíček u fotky. Ale chápu jak jsi to myslela, spousta lidí vidí instagram jen jako hon na followers a likes, podle toho přizpůsobují svoje profily a žijí virtuální život "aby se mi hodily dvě fotky vedle sebe, a když se nehodí, tak jí pro jistotu smažu". Je to takový úsměvný, když si uvědomím, kolik lidí aranžuje něco na fotku, nebo si koupí něco jen proto že to dobře vypadá na instagramu a tak. Nic takovýho od Tebe cítit není a já jsem moc ráda že díky Tobě můžu takhle poznávat Thajsko a vůbec, děkuju za to jaká jsi :)  ReplyDelete
  Replies
  1. To jsem moc ráda Annie! Ty mi vždycky uděláš radost:)!

   Delete
 4. Anonymous12:59

  To video jsem sdílela na facebooku.

  ReplyDelete
 5. Pája06:54

  Za to video jsem děsně ráda a jdu ho taky sdílet.

  ReplyDelete
 6. Já mám naopak hrozně ráda a i radši thajské uličky a vůbec fotky z různých koutů světa. Na nové boty apod., se můžu jít podívat přímo do obchodu a nepotřebuji vidět stejné boty u 5 lidí na fotkách na instagramu. Pokračuj v tom, co děláš, jsi skvěla! :)

  ReplyDelete
 7. Já mám naopak hrozně ráda a i radši thajské uličky a vůbec fotky z různých koutů světa. Na nové boty apod., se můžu jít podívat přímo do obchodu a nepotřebuji vidět stejné boty u 5 lidí na fotkách na instagramu. Pokračuj v tom, co děláš, jsi skvěla! :)

  ReplyDelete
 8. Love your pictures!! looks like you have soo much fun!

  Please check my Blog!! :)

  http://www.alessabernal.com/

  Alessa Bernal :)

  ReplyDelete

Send me a message!