featured Lifestyle

Here Comes The Betch👰🏼 - Part 1

July 31, 2016Epic Betch Kristýna


🇬🇧 / 🇨🇿

This is the first article from series of my wedding posts. Let me introduce you a bit into my current mind set first. Part 2 will be more specific I promise!


Vítejte u mého prvního svatebního článku, ve kterém bych Vás ráda uvedla do aktuálního stavu mé mysli. Druhá část bude více specifická, slibuju!

I always thought that girls with big books filled with wedding ideas for their future weddings are stupid. But now I know that those girls are the clever ones and I'm probably the dumb one.

Vždy jsem si myslela, že holky s diáři plných svatebních nápadů jsou pitomý. Ale dnes už vím, že tyhle holky byly ty chytré a já jsem nejspíš ten blbec.

Since I was a kid I thought that I don't have to practise my signature because my surname will change one day anyway. That is why my signature looks like somebody fell with pen in their hand on a piece of paper even today. That makes signings at banks rather difficult! But what I'm trying to say is that I always unconsciously thought that I will get married one day. I thought about marriage but I was never thinking about my wedding day.

Od malička jsem si říkala, že svůj podpis nemusím trénovat, protože se stejně jednou moje příjmení změní. A to je hlavní důvod toho, proč můj podpis vypadá jako kdyby někdo upadl na papír s propiskou v ruce. Do dnes nedokážu udělat dva totožné podpisy, což mě někdy vážně přivádí do nepříjemných situací. Co se tady ale asi snažím říct je to, že jsem nejspíš vždy podvědomě myslela, že se jednou vdám. Přemýšlela jsem nad manželstvím, ale upřímně jsem se, ani nevím proč, vyhýbala myšlenkám na svatbu.
I'm not a religious person and neither is my fiancé. After living abroad, being with somebody from different country and meeting people from different cultures - I'm not holding on traditions from my country that much anymore. But I'm trying to choose the best traditions from around the world instead. So it will be probably mixture of mine and his traditions possibly spiced up with some exotic tradition as well.  

Já ani můj snoubenec nejsme věřící. A život v zahraničí, poznávání různých kultur a lidí z různých koutů světa, nám možná trochu změnilo pohled na tradice. Můj snoubenec také pochází z trochu jiné kultury než já, a tak si prostě vybereme na naši svatbu tradice, které k nám ze všeho pasují nejvíce, z mé i jeho kultury a možná to trochu okořeníme i nějakou exotickou tradicí, která nám bude nejsypmatičtější.

I thought that getting married 3-5 years after the engagement would be perfectly fine timing. My little bubble bursted after 1 hour of our lovely engagement when my future husband told me about his wedding ideas. And he told me that if he wanted to get married in 5 years he would ask me in 5 years. I realised that he is completely right about this and I actually don't want to wait to be his wife that long anyway. But I honestly felt like I need a paper bag to breathe into for a minute. And I wished that I was the girl with wedding diary filled with ideas because I had no idea what needs to be done!

Dříve jsem si myslela, že svatba 3-5 let po zásnubách by byla ideální. Moje malá naivní bublinka ale praskla ani né hodinu po zasnoubení, kdy mi Stefan řekl o jeho svatebních nápadech. A také mi řekl o tom, že kdyby se chtěl ženit za 5 let, tak mě požádal o ruku až za 5 let. A já si uvědomila, že má vlastně úplnou pravdu a upřímně se mi vlastně taky nechce čekat takovou dobu na to, abych byla jeho ženou. I když jsem v tu chvíli měla pocit, že budu potřebovat minutku prodýchávat do papírového pytlíku. A v hloubi duše jsem záviděla těm holkám, které si vedou svatební plánovače od školky. Já jsem totiž vůbec neměla představu, kde s plány začít. 
      Ze začátku jsme přemýšleli nad svatbou během příštích několika měsíců, což ale bylo nerealistické a nakonec jsme se tedy rozhodli vydržet na příští rok.

My 2 main problems are that our families and friends are living in different places so finding a place which is convenient for everybody isn't easy and it will possibly bring some problems. However this is something which we will be able to solve together and I'm sure that everybody will be happy in the end. 

Mám dva hlavní problémy. První je, že naše rodina a kamarádi žijí různě po světe. Takže najít místo na svatbu, které bude vyhovovat všem, není úplně jednoduchý úkol. Jsem si jistá, že to z mé české strany přinese různé komplikace, protože přeci jenom cestování do zahraničí pro nás není běžná víkendová akce. Ale určitě to nějak zvládneme a snad budou nakonec všichni spokojení.
Our wedding will not be in Thailand. I saw way too many weddings here to feel special about having our wedding here as well. Plus getting my grandparents on 12 hour flight wouldn't be fair either. Hopefully it will be beach wedding anyway!

Naše svatba nebude v Thajsku. Viděla jsem tady až moc svateb a všechny se mi zdály dost umělé, a tak to pro mě ztratilo takové to kouzlo a moji svatbu bych tady už nechtěla. Navíc cpát moje prarodiče do letadla na nejméně 12 hodin by také nebylo úplně fér. Ale snad to bude svatba na pláži i tak! V jaké zemi svatba bude Vám snad odhalím už v příštím článku. Ráda bych si napřed místem ale byla jistá, než takovou informaci vypustím do světa :).

We don't want a destination wedding where is just the bride and the groom. For us - wedding day is a day for us, for our families and closest friends. It is a day when our families meet and we can celebrate together. I don't personally see the attraction in flying to a lonely island and have a wedding celebration only with my husband and hotel staff who met us only the day before. But maybe I feel like that because we are not seeing our family a lot these days.

Nechceme mít svatbu na dovolené, na nějakém opuštěném ostrově, kde bychom byli jen my dva a svatební oslavu bychom měli se zaměstnanci hotelu, které jsme poznali den předtím. Svatba je pro nás oslava nás dvou, při které se poznají naše rodiny a ze dvou rodin bude jedna velká. Mít rodinu kolem sebe je pro nás na té svatbě to nejdůležitější. Ale možná bychom měli jiný názor, kdybychom naše rodiny neviděli jen tak zřídka.

The second problem is language. As you probably know english isn't my first language but my fiancé is British. Generally Czech people above 40 years old do not speak english at all. So the wedding needs to be completely in 2 languages. We have few ideas for the ceremony and speeches. But this will be possibly the biggest planning issue. I would hate if half of our family couldn't understand part of the ceremony etc. That would really brake my heart a bit. 

Druhým problémem je jazyk.Vám jistě nemusím vysvětlovat to, že moje část rodiny anglicky úplně nešprechtí. A vzhledem k tomu, že je celá Stefanova rodina britská, tak budeme muset vymyslet, jak udělat obřad i proslovy dvojjazyčně. Už máme pár nápadů, ale je to o hodně těžší, než bych si kdy představovala. Vážně by mě mrzelo, kdyby půlka rodiny nerozuměla části obřadu nebo proslovů.

I was never wedding crazy. I was never dreaming about my wedding. But since the engagement I had 3 huge nightmares about our wedding day :D. I'm not afraid and I'm actually really looking forward to it. But clearly my brain is secretly petrified!

Nikdy jsem bláznivě netoužila po svatbě. Nikdy jsem nesnila o velké svatební oslavě. Ale od té doby, co jsme zasnoubení, jsem měla 3 pořádné noční můry o našem svatbním dni :D. Svatby se nebojím a už se na ni dokonce těším, můj mozek je ale očividně podvědomě k smrti vyděšený :D!


Part 2 will be online next Sunday!Druhá část bude na blogu příští neděli!Kristýnaxxx*Nezapoměňte si přidat můj Facebook, Instagram a Snapchat (FashionHouseCZ) pro aktuální svatební novinky <3.


You Might Also Like

17 comments

 1. This comment has been removed by the author.

  ReplyDelete
 2. Na články o svatbě jsem se moc těšila :) i když nepíšeš ještě nic úplně konkrétního tak mi málem ukápla slza :D sleduju tě na všech sociálních sítích, tak mám pocit, že tě "znám" a prožívám to s váma :) těším se na další články.
  Tvoje betch :* :D

  ReplyDelete
 3. Krasny clanek, Kristy :) Lukasova kamoska si pred rokem brala za muze Chilana, taky dve rozdilne kultury, platna svatba byla tady v CR a pak meli jeste jednu o pul roku pozdeji v Chile.. Meli na vikend pronajaty zamek Hradek u Susice.. S Chilanama byla sranda, jen jim drobet vysvetlit, ze se bude rozbijet talir, jist svickova az po proslovu otce nevesty nebo krajet dort jen ve dvou bez asistence tchyne byl drobet orisek :-D ale proste to maji jinak no, zas si uzili vic tu svatbu v Chile podle nich.. Urcite se vsechno povede, jeste mas cas vsechno poradne naplanovat, tesim se na clanek 2 ;)

  ReplyDelete
 4. Přeju ti, aby jsi měla tu nejlepší svatbu na světě! :) Jinak už se moc těším na další článek jak o svatbě tak i ten z photoshootingu! :)

  ReplyDelete
 5. Super článek..Přeji oběma jen ty nejlepší myšlenky 😊My jsme byli minulý rok na svatbě švagrové která žije v Irsku a brala si Ira😊Takže taktéž dva jazyky dvě kultury.Je pravda,že já s přítelem jsme tam pár let žili takže jazyk nebyl problém,ale zbytku rodiny se prostě překládalo.Celá svatba byla v angličtině a byla krásná💒💖

  ReplyDelete
  Replies
  1. Zajimalo by me, jak to na irske svatbe vubec vypada:)! Ale treba proslovy mi prijde, ze se nedaji jen tak mezi reci prelozit. Bud to musi byt pripravene predem, nebo z toho clovek vi kazde desate slovo a celkove z toho to kouzlo trochu vyprcha si mslim :(. Toho se prave desim nejvic.

   Delete
 6. To je tak krasny, uz se tesim na druhou cast a hlavne na pristi rok a na Vase urcite uzasne svatebni fotky. To zarizovani musi byt hodne narocne, my jsme svatbu planovali rok dopredu (obycejnou ceskou) a bylo to taky narocny. Ale ted, mesic po svatbe bych si cele pripravy moc rada zopakovala a strihla si to jeste jednou 💕👰🎩

  ReplyDelete
  Replies
  1. Je hezke videt, ze sis ty plany uzila. A toho se trochu desim, ze i ta lokalni svatba da cloveku zabrat, tak jak to bude vypadat, kdyz budeme planovat na dalku. Myslim si, ze z toho bude hodne usmevnych clanku :D.

   Delete
 7. Už se moc těším až nám řekneš všechny svoje plány, protože to určitě bude zajímavá svatba. A máš nádherné nehty :)

  Simple living: Letní nákupní seznam

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moc děkuju. Snad už brzy budu mít šanci psát konkrétněji :).

   Delete
 8. Super článek..Přeji oběma jen ty nejlepší myšlenky 😊My jsme byli minulý rok na svatbě švagrové která žije v Irsku a brala si Ira😊Takže taktéž dva jazyky dvě kultury.Je pravda,že já s přítelem jsme tam pár let žili takže jazyk nebyl problém,ale zbytku rodiny se prostě překládalo.Celá svatba byla v angličtině a byla krásná💒💖

  ReplyDelete
  Replies
  1. Moc děkujeme. Na irské svatbě jsem nikdy nebyla, ale musí být zajímavá:).

   Delete
 9. Me by zajímalo, jak vyřešíte ty dva jazyky. Přítel je Francouz a jednou, pokud se budeme brát, t ak vůbec nevím, jak bychom to řešili, protože má rodina francouzský neumí vůbec nic...

  ReplyDelete
  Replies
  1. Dám vědět, jak to vyřešíme. Hodně mi od tohoto článku lidé psali, že se to na takovýhle svatbách prostě řeší tak, že je to v jednom jazyce a hotovo. Že to ta druhá půlka prostě pochopí, nebo jim to někdo zašeptá co a jak. Ale tak to opravdu nechci. Přišlo by mi to dost nefér. Tak snad to nějak půjde vyřešit :D.

   Delete
  2. Já bych tedy nechtěla, aby má rodina nebo rodina od přítele vůbec nerozuměli a spoléhali by na někoho, aby jim to zašeptal (jak píšeš, bylo by to nefér!). Řešila bych to asi tak, aby to bylo v jednom jazyce a někdo vše překládal do druhého - možná by to bylo zvláštní a moc zdlouhavé, ale tohle vidím jako kompromis.

   Delete
 10. Ja byla na cesko-nemecke svatbe v CR a knez mluvil cesky a za nim stala pani a po par vetach vzdy rekla.tomsame nemecky. Pak meli nejakr proslovy tatinkove taky jeden po druhem zrejme to same, to bylo uz v kostele. Bylo to ale tedy takove zvlastni, i kdyz ono se to asi moc jinak udelat neda bohuzel. A na jostine mel proslov myslim jen tatinek nevesty cesky. A proste zatleskali vsichni a hotovo 😁

  ReplyDelete

Send me a message!