Lifestyle Svatba

Here Comes The Betch👰🏼 - Part 4

March 03, 2017Epic Betch Kristýna

🇬🇧 / 🇨🇿 I wasn't being very open about our wedding plans till now. But I didn't want to write about things which even my closest family and friends didn't know about yet. Our venues and dates are booked now. People received their Save The Date emails and I can finally tell you more about our wedding.

Do teď jsem Vám ještě něchtěla psát konkrétní podrobnosti k naší svatbě. Chtěla jsem, aby napřed všichni hosté věděli, co se bude dít a aby si to nečetli až na mém blogu. Ale nyní už máme jistý datum, zamluvená místa a hosté obdrželi "Save the Date" email. Tak Vám konečně můžu říct víc.


The first plan was to have a small wedding somewhere in the middle between Stefan's and my family.  We soon found out that our lovely plan isn't as easy as we thought it would be. Because neither of us is a resident of the country where we want to get married, we have to have another official wedding elsewhere as well.

There is many countries where you can get officially married without being the resident but our targeted country isn't one of them.  

Původní plán byl, že uděláme menší svatbu v místě, které je plus mínus uprostřed mezi zemí Stefanovo rodiny a té mojí. Nebo spíš, aby cesta tam byla pro všechny obdobně složitá :D. Bohužel jsme ale brzy přišli na to, že se v této zemi oficiálně vzít nemůžeme, pokud nejsme rezidenti. Což ani jeden nejsme. 

Každá země to má jinak. Někde se můžete jako cizinci oficiálně vzít bez problémů a jinde je to složitější, nebo oficiálně nemožné. A v tomto případě tedy musíme oficiální sňatek uzavřít ještě někde jinde.


My idea was to fly after our main wedding and go to the government building to sign the documents and that is all. As I already said we are not religious and I certainly don't feel that the piece of paper from the government is what makes us a married couple. The important moment is when we are with our family and friends and we say yes. Not in the name of any God or any country but...wait for the super cheesy bit... yes - in the name of love. I know it sounds silly but shouldn't wedding be exactly about that?

První mě napadlo, že bychom mohli udělat naší hlavní svatbu a potom zaletět na nějaký úřad, podepsat oficiální papír bez dalších cavyků a tím bcyhom svatební kapitolu uzavřeli. 

Jak už jsem psala v minulém článku, nejsme věřící a rozhodně si nemyslíme, že podepsaný kus papíru z úřadu z nás dělá manžele. To co z nás manžele ale dělá je to, že si řekneme naše "ano" ne před žádným z Bohů, ani před úředníkem zastupujícím nějaký stát, ale že si to ano řekneme ve jménu lásky před všemi našemi blízkými. Já vím, trapný. Ale je to tak :D. Ta oficiální část je to poslední.


Everybody was telling me (including my future husband) that it would be better to do the official part before the "big" wedding. And that it would be shame if we are not going to do a little celebration right after the official ceremony as well. 

They were right and I must admit it would have been a shame just to sign a paper in a government office and go home, when we can do little bit more.

Všichni, včetně Stefana, mi říkali, že by ta oficiální svatba měla být první a že by byla obrovská škoda, kdybychom ji jen takhle podpisem "odflákli".

A já vím, že tohle není MOJE svatba. Je to svatba moje, Stefanovo, ale také obou rodin. Od všech očekávám, že do toho vloží nějakou svou myšlenku a nejen to, jsem za to ráda. Je pak vidět, že jim na tom záleží. A že je to pro ně víc než jen běžná oslava. To samozřejmě neznamená, že se něco nepokusím třeba vetovat :D! Ale v tomhle měli pravdu. 

Stále Vám různě píšu, jak se snažím každý důvod k oslavě využít, ať jde o čínský Nový rok, nebo výročí narození mého zesnulého psíka. Takže ignorovat oslavu oficiální svatby? To by byla opravdu hloupost :).So the official wedding is going to be a short ceremony in a very special place followed by family lunch. I'm going to tell you all about it in my next article. I took million photos while choosing the venue and I'm going to spam you with it! 

Takže bude oficiální obřad na jednom pro nás velmi speciálním místě. Celé to bude v malém rodinném kruhu. A po obřadě všichni vyrazíme na svatební oběd. O tom celém Vám napíšu celý článek zvlášť. Mám z vybírání místa milion fotek. Pokud koukáte na můj snapchat, tak jste už něco jistě zahlédli :).

In the end we will have more weddings than we thought we are going to have. One which will be the official one. Second one which will be bit bigger than the first one. And there is a third wedding...

We are really not trying to go for glory here. But my brother is getting married in the same year as well! 3 wedding in one year - my grandmas must be so excited :D!

Ve výsledku bude tedy svateb více, než jsme čekali. Bude jedna malá oficiální. Druhá o trošku větší než ta první. A ještě jedna - třetí... 

Ne, nejsme tak sebestřední a já taková Bridzilla, co by potřebovala tři svatby. To vážně ne. Ale tři svatby letos mít budeme, protože se bude ženit i můj jediný brácha! 

Naše babičky musí být na tenhle rok hrozně natěšené :D.


So far I don't have the wedding dress. I only have a dress for the "official" ceremony. But not the one for the main wedding. I had several nightmares about not having the dress yet in last weeks which is ridiculous! It is just a dress. Dress for one day. Nothing more. So why is my brain freaking out about it when I sleep :D?!

I'm going to check the new collection of wedding dresses in my favourite wedding salon in Bangkok on Monday so wish me luck!

A svatební šaty? Ty mám. V mých nočních můrách! Já vím, že to není normální, ale až natolik mě tato problematika právě teď děsí :D. Šaty na hlavní svatbu ještě nemám. Ale na tu oficiální už ano :).

V pondělí se jdu podívat na novou kolekci svatebních šatů v krásném salónu v Bangkoku. Tak mi držte palce!

But the biggest struggle is the culture difference between czech and british weddings. We had to design 2 different wedding invitations. Not just because of the language but because each country expects to receive something else. In different style, different time and different way... 

Ten největší problém je ale stále kulturní rozdíl mezi českými a bristkými svatbami. A to nejde o jazykovou bariéru. Ta je na tom ve výsledku to nejmenší. Museli jsme navrhnout dvě odlišné pozvánky, protože svatebčané z různých zemí by to z jedné společné ve výsledku nemuseli celé dobře pochopit a zadělali bychom si tak akorát na vysvětlovací telefonáty od půlky hostů. 

But after 20 days of emailing back and forward with the graphic designer we have the final design done. I will print the czech invitations in Thailand. And Stefan's parents will print our design for us in England. 

Stefans parents are just amazing. It would be impossible to do the wedding without them because they are helping with absolutely everything!


Po 20 dnech každodenního emailování mezi mnou a naší designérkou jsme se konečně dobrali konce a pozvánky jsou už navrhnuté. Tedy zatím jen ty britské. Ty české budou snad také brzy. České pozvánky nechám vytisknout v Bangkoku a ty britské vytisknou Stefanovi rodiče v Británii.

Neskutečně nám se vším totiž pomáhají. Je to jako mít dva svatbní manažery :D! Bez nich by to celé plánování bylo doslova peklo.


Our british guests expect to receive their invitation any day now. And the czech guests would think that we are crazy if we send it to them now because they would think we are sending it way too early. The joys of culture differences!

Naši britští hosté očekávají, že jim přijde pozvánka každým dnem. Ale kdybychom ty české pozvánky poslali teď, tak si čeští hosté budou klepat na hlavu a divit se, proč je posíláme už nyní. A nechtějte abych začala o výslužkách, to je také kapitola sama pro sebe :D!

I can't wait to show you the wedding invitation design!  
Už se těším, až Vám ukážu, jak pozvánky nakonec vypadají :)!

Kristýna

You Might Also Like

12 comments

 1. Anonymous07:37

  Where will you buy your dress??? Thailand???

  ReplyDelete
  Replies
  1. I'm not sure! Still searching for the perfect shop.

   Delete
 2. zase úžasný článek, Kristý :) těším se na další odtajňování.. a moc zdravím a držím palce, ať se vše povede ;)

  ReplyDelete
 3. Anicka.Do08:57

  tesim se az reknes kde to bude ale u vas ne vid :}?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ne ne, v Thajsku urcite ne :). Chceme nejakou pro nas exotiku a tou Thajsko uz neni :).

   Delete
 4. Super článek! Jsem zvědavá, kde nakonec svatbu uspořádáte:)

  http://tinasmerdova.blogspot.cz/

  ReplyDelete
 5. Uuu zlato to je super, úplně to prožívám s tebou! :D <3 těším se na víc a víc!!

  ReplyDelete
 6. Strašně mě baví číst, jak má někdo podobné problémy, jako my (tedy já s přítelem) :-D. My se nakonec bereme v ČR, nicméně v jeho zemi proběhne předsvatební focení a všechny takové ty tradiční asijské záležitosti ohledně svatby. Svatbu v ČR jsme se snažili narvat do jednoho dne, ať taky nemáme ty svatby tři, takže dopoledne budeme mít český obřad na úřadě a český oběd (na který samozřejmě bude pozvána i partnerova rodina), odpoledně se budeme fotit a zapalovat vonné tyčinky v buddhistickém chrámu a večer se bude konat pořádná vietnamská párty, na které se, kromě mých ubohých asi padesáti českých hostů, sejde přes čtyři stovky Vietnamců :-D.

  Už mi z toho jde taky hlava kolem, taky budeme mít dva druhy svatebních pozvánek, pravděpodobně všechen program moderován dvoujazyčně a tak... no bude to ještě legrace. Přeji Vám hodně štěstí, abyste to taky nějak přežili! :-D

  ReplyDelete

Send me a message!