Lifestyle Svatba

Here Comes The Betch 👰🏼 - Part 5

April 09, 2017Epic Betch Kristýna

🇬🇧 / 🇨🇿  Because we can't get officially married in our main wedding destination as I wrote in my last wedding article, we were looking for a place "closer to home" to do our first wedding.

Jak už jsme psala v předchozím článku, v naší svatební destinaci se nemůžeme oficiálně vzít. A proto jsme hledali místo na oficiální svatbu někde "blíž k domovu". 

The destination wasn't important to me at all at first. Singing a document can be done anywhere but the easiest place to do it would be Britain where my future husband is from or Czech Republic where I'm from.

I'm trying to remember why we chose the destination we did. And I think it was something to do with the fact that it was Stefans idea to make it into a little celebration. And that it is easier for us to fly there from Bangkok. So yep, first wedding will be in London :).

Původně mi bylo úplně jedno, kde to proběhne. Podepsat dokument jde kdekoliv. Ale nejjednodušší by to bylo v jedné ze zemí, odkud pocházíme.

Teď se zpětně snažím vzpomenout, proč jsme vlastně vybrali právě tak, jak jsme vybrali. A myslím, že to bylo hlavně proto, že já jsem v tom byla nestranná, když jsem chtěla místo oslavy jen podepsat papír. A Stefan byl ten, který byl pro opak. A také let z Bangkoku je jednodušší právě tam. Takže jsme se rozhodli, že naše první svatba bude v Londýně :).
The process of getting married in London is very different to the Czech one. First we had to go to our local register office in London and have an interview. I though that this is something which maybe have to be done only for foreigners who are marrying British citizen. But apparently this is something which everyone have to do regardless if they are British or not.

Svatba ve Velké Británii probíhá z úředního hlediska trochu jinak než u nás. Museli jsme navštívit náš místní matriční úřad. Tyto místa v Británii fungují také jako naše radnice. Tam jsme si museli domluvit pohovor.

Myslela jsem si, že tyto pohovory jsou jen pro cizince, kteří se chtějí vzít britského občana. Ale v británii na tyto pohovory musí před svatbou všichni.
I'm the type of person who gets nervous when stopped by police even when I didn't do anything wrong. So when I found out that we are going to go for a separate interview, I was afraid that I will look nervous and they will think that this is a fake marriage or something like that :D.

Já jsem ten druh člověka, který se chová nervózně, když ho zastaví policie, i když neudělal nic špatně. A proto jsem měla trochu obavy z tohoto pohovoru, který je navíc zvlášť pro mě a zvlášť pro Stefana. Měla jsem představu, že budu vypadat tak nervózně, že úřednice nabyde dojmu, že jde o falešný sňatek :D.
The lady doing this interview was very nice. She asked my few questions about me. Where I'm from, where was I born, what is my fathers and mothers job etc. But the majority of questions were about Stefan. She asked me about his middle name, date of birth and a lot about his job. But surprisingly nothing too personal. 

Ale paní, která se mnou dělala rozhovor, byla velmi milá. A jestli si to dobře vybavuji, tak byla dokonce sama původem polka. Zeptala se na základní informace o mně, jako datum narození, kde jsem se narodila, odkud jsem a co dělají moji rodiče. Větší část rozhovoru byla ale mířená na Stefana. Zeptala se na jeho křestní jméno, datum narození a hlavně na jeho práci. Překvapivě se ale neptala na žádné záludné osobní otázky.
I was expecting hard questions about when we met, if we have any proof of being together certain amount of time or something like that like in the US. But this was just a very friendly interview which lasted only 10-15 minutes.

Čekala jsem spíš něco ve smyslu jak jsme se seznámili, jestli máme důkaz o tom, jak jsme spolu dlouho a podobné otázky, na které se ptají třeba při sňatku s americkým občanem. Ale takové tohle interview vůbec nebylo a měla jsem ho za sebou za 10-15 minut.
Stefan went for the interview as well while I was waiting for him in their waiting room which made it feel a bit like a doctors appointment.

Meanwhile my future father-in-law was purchasing several huge wedding confetti cannons downstairs. It is nice to see people being enthusiastic about the wedding :D!
The area of this register office was nice. It was traditional english old stone house with large garden area. But it wasn't amazing indoors. 

Stefan šel na interview hned po mně a já jsem na něj čekala v čekárně, ze které jsem měla spíš pocit, že jsme u doktora.

Mezitím můj budoucí father-in-law nakupoval metrové konfetové svatební kanony v přízemí. Je moc fajn vidět, že je někdo do té naší svatby tak zapálený :D!
Tato radnice byla hezká. Tradiční starý anglický kamenný dům s velkou zahradou. Ale uvnitř to nebylo až tak pěkně udělané až na pár místností.
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, chelsea town hall, wedding cake 2017, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii
Stefan and his parents had in my opinion a great idea. Lets do our wedding at the same place his parents got married! And I loved that thought. One day I will probably try to push my child to get married there as well :D!

Stefan a jeho rodiče měli ale skvělý nápad. Proč se nevzít na stejném místě, kde se brali oni? Z tohohle nápadu jsem byla naprosto nadšená. Miluju, když má něco hlubší smysl, jako třeba tohle :). Určitě budu jednou naše dítě tlačit do toho, aby mělo svatbu také tam, ať je z toho pěkná tradice :D.
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, chelsea town hall
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii
Luckily for my future children, this place is beautiful. It is in Chelsea. They have several rooms at this Town Hall where they do ceremonies. Each room have space for different amount of people and our numbers fits into the same room which Stefans parents used. The room looks little bit different than back then. But I'm really looking forward to get the exactly same photo of us walking out of the Town Hall like Stefans parents have :). Which reminds me... I need to find somebody who will be happy to take that photo for us! 

Naštěstí pro naše budoucí potomstvo - tohle místo je naprosto nádherné. Je to radnice v Chelsea.

Mají tam několik obřadních síní. Každá je pro jiný počet lidí a náš počet hostů perfektně pasuje právě do té síně, kde se brali i Stefanovo rodiče. Radnice od té doby sice prošla malou rekonstrukcí, ale já se moc těším na to, až budeme mít stejnou fotografii, jak po obřadu vycházíme z radnice ven, jako mají oni :). 

To mi připomíná, potřebuju sehnat někoho, kdo nás v ten moment ještě vyfotí! Takže jestli jste londýňan zapálený do focení, tak se určitě ozvěte x.

The Part 6 is coming soon <3 .

Šestá část svatebního deníku vyjde už brzy <3 .

Kristýna

xxx


You Might Also Like

11 comments

 1. Londýn je zajímavou a originální volbou pro svatbu :) Velmi mě překvapily ty "předsvatební pohovory", taktéž jsem měla za to, že se jedná jen o lidi, kteří se prakticky "provdávají" do země partnera/ky!

  ReplyDelete
  Replies
  1. Tam na to musi vazne kazdy :). Nevim, jestli je to novinka poslednich let. Ale kdyz uz, tak bych osobne spis cekala, ze by to bylo pouze pro cizince a ne i pro brity, co si berou brity. Mozna by ten pohovor byl jineho razu, kdybych pochazela ze zeme mimo EU. To by mozna nebylo takhle pratelske posezenicko a ptali by se na osobnejsi veci.

   Delete
 2. Anonymous05:49

  Chelsea will be nice. Is the wedding soon?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you! It seems soon to me :D. But it is still few months to go :).

   Delete
 3. Ahoj,
  tak to bude opravdu krásná svatba a už se těším, až nám z ní ukážeš fotky! Myslím si, že jste si dobře vybrali a navíc, když to bude s počínající tradicí tak to bude určitě o to hezčí! :)
  Zajímalo by mě, jak se na to dívají tvoji rodiče/kamarádi, že nebudete mít svatbu v ČR. Vím, že hodně lidí je vůči tomu hodně staromódní tak jenom jestli váš nějak netlačili do toho, abyste měli svatbu tady :D

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ono je to asi jine v tom, ze po nas tezko nekdo muze vyzadovat, abychom drzeli ceske tradice, kdyz muj partner cech neni :). Tim je to mozna v tomhle jine. Kdybychom byli dva cesi a rekli jsme, ze chceme svatbu na Maledivach, tak bych ocekavala nejake namitky :D. Ale jestli nejake namitky byly, tak se mne nedonesly. Naopak kdyz jsme doma oznamili, kde svatba bude, tak se mi zacali ozyvat znami, o kterych jsem roky uz ani neslysela a ptali se kdy jim prijdou pozvanky. I kdyz by mi na ceskou veselku urcite nesli, tak na tu za hranicemi by vyrazili radi.

   Na prvni svatbe budeme mit pouze par lidi. A druha je pro vetsinu pozvanych takova vitana dovolena a ocividne se na ni tesi z toho co rikaji :). Ja jsem naopak hrozne rada, ze se treba babicky nekam podivaji. Kdyz byly v nejlepsich letech, tak nemohly. A ted uz by se jen tak samy od sebe nevydaly.

   Davam si ale zalezet na tom, aby bylo z CR i UK ve vsem neco :). Coz je teda zatim porad ten nejvetsi orisek :D.

   Delete
 4. Ježiiiš to je úžasný, mám úplně husí kůži! Jo, určitě bych svoje děti taky cpala na svatbu na stejném místě, přijde mi to úplně kouzelný a má to význam..<3

  ReplyDelete
  Replies
  1. Jestli nejake nekdy budeme mit, tak se maji na co tesit :D.

   Delete
 5. JunLugPhotography06:23

  Did you find your wedding photographer yet?

  ReplyDelete
  Replies
  1. I'm in contact with 2 serious photographers right now :)!

   Delete
 6. Hello there, There's no doubt that your blog could be having web browser compatibility problems. Whenever I look at your site in Safari, it looks fine but when opening in IE, it's got some overlapping issues. I merely wanted to provide you with a quick heads up! Besides that, fantastic site! yahoo login

  ReplyDelete

Send me a message!