Lifestyle Svatba

Here Comes The Betch 👰🏼 - Part 6

May 09, 2017Epic Betch Kristýna

🇬🇧 / 🇨🇿  I wrote the reasons why we have our first wedding in London my last article. And I would like to write little bit more about the London wedding today again since I see that the wedding articles are way more popular than my travel articles lately!

V minulém článku jsem psala o tom, proč je naše první svatba právě v Londýně. A protože Vás očividně svatební články baví poslední dobou víc, než ty cestovatelské, tak vám dnes k tomu napíšu ještě něco víc. 


We had very limited time for choosing everything around this wedding when we were in London last time. But since we knew where the ceremony is going to be it was easier to choose the venue for our wedding lunch. 

Na vybrání toho nejdůležitějšího v Anglii jsme měli v létě poměrně málo času. Ale protože jsme brzy věděli, kde chceme mít obřad a že bychom rádi restauraci na oběd někde blízko, tak bylo vybírání hned jednodušší.


This wedding will be very small and we invited only the closest family. It will be maximum of 16 guests for the wedding lunch. And after that we will move somewhere else to celebrate this special moment with probably few more friends and lots of drinks.

Londýnská svatba bude docela maličká a pozvali jsme jen nejbližší rodinu. Bude nejspíše jen 16 hostů na svatební oběd i obřad. V Británii se nedělají svatby jako v ČR, že někteří hosté jdou pouze na obřad a oslavu a jiní i na oběd. V Anglii jdou všichni hosté na vše. Alespoň z toho, co vím já a Stefan. Ale bereme se poprvé, tak se můžeme plést :D. Po obědě ale plánujeme vyrazit po Londýnských barech, kde se k nám možná pár kamarádů přidá.
This wedding is going to be the right opposite of the second wedding in almost everything. And I think that the London wedding is going to be a great experience for my family. Two thirds of our czech wedding guests already have been in London before. But I think it is very different when you are in London as tourists compare to going out with some londoners. And I'm really looking forward to see how is this going to be! Especially for my grandparents who are flying to this wedding as well.

Tato svatba bude skoro ve všem pravým opakem té hlavní, která bude následovat. A myslím, že londýnská svatba bude pro mou rodinu docela hezkým zážitkem. I když dvě třetiny z českých hostů v Londýně už předtím byli, tak mám pocit, že to pro ně bude úplně jiné, když půjdou do víru velkoměsta s pravými londýňany, než když přijeli jako turisté a že uvidí londýnský život zase trochu jinak. Na to se moc těším. Speciálně pro moje prarodiče to bude asi zvláštní, i když zrovna oni byli nedávno na dovolené v Londýně a babička má z google map street view Londýn nastudovaný možná líp než já :D.
There is still the language barrier between mine and Stefans family. But I found this great thing - more I drink, faster I'm able to translate... So we are fine! Plus my brother will be there as well and even so he doesn't know it yet, he will have no choice than to translate something to my parents and grandparents every now and then too.

Mezi mou a Stefanovo rodinou bude na svatbě samozřejmě jazyková bariéra. Naštěstí jsem zjistila, že čím víc piji, tím rychleji překládám, takže by to neměl být na svatbě zas až takový problém :D. Navíc mému bráchovi asi také nezbyde nic jiného, než sem tam něco přeložit pro naše rodiče a prarodiče. To sice ještě nejspíš neví, ale předpokládám, že to už tak nějak tuší :D.
Stefans idea for the lunch venue was my actual biggest life nightmare... Since this wedding is not going to be too formal. And because we are known as "the thais" in my family. Stefan came up with the idea of wedding lunch at Thai Karaoke Restaurant. He thought that it would be quite entertaining thing to do. 

Stefan měl z jeho pohledu skvělý nápad. Z mého pohledu to byla moje největší životní noční můra. Protože tahle svatba nebude úplně formální, nebo alespoň ze začátku být neměla. A protože jsme v našich rodinách známí jako "ti thajci", tak ho napadlo, že bychom mohli mít svatební oběd v thajské karaoke restauraci. Že by to vtipně prolomilo ledy...
It is nothing I hate more than Karaoke! I don't mind other people singing. But I don't sing. And the reason why I don't sing is that my lovely voice sounds just awful when I'm trying to sing, plus I don't have a rhythm in my body which as I'm sure you can imagine - is a terrible combination!

We are the perfect match with my future husband because he is great at all those things I'm bad at and vice versa. I prefer not to sign. Ever. But he can't stop singing. I can hear him singing from the other room as I write right now as well! He just loves it. And I'm sure that we are the favourite neighbours in our building...

Myslím, že snad není nic, co nesnáším a čeho se děsím víc, než karaoke. Nevadí mi, když někdo jiný zpívá, to si i poslechnu moc ráda. I když zpívá špatně, protože to stejně nepoznám :D. Ale já nezpívám. A to hlavně proto, že můj krásný hlas při zpěvu zní naprosto příšerně a taky proto, že v těle nemám žádný rytmus.

S mým budoucím manželem se k sobě proto naprosto hodíme. Jsme totiž ve většině věcí pravým opakem. V čem jsem špatná, on je dobrý a naopak. Já prostě zpívat nechci. Nikdy. Zkusila jsem to v autě a když vypadlo rádio, tak jsem z toho měla životní šok. Ale on? Ten zpívá pořád. Zpívá i zrovna teď, když Vám tady píšu! V našem době jsme jistě ti "oblíbení sousedé".
That was the first reason why this wasn't a great idea. The second reason why Karaoke isn't the best idea is, that some guests from my family, who are probably not as outgoing as the average showman personality british person (That isnt an insult! This is one of the main things I love about british people:) would probably not enjoy it either. I can't even imagine my father, who can't speak any english, and who was told not to sing but only open his mouth when he was at a choir when he was a little boy, to stand in front of room full of people from which he met only few once briefly before, and sing english songs... I'm sure you get why this is not a good idea! However the thought of this situation makes me laugh and it would definitely be night to remember!

Tohle byl ten první důvod, proč karaoke není dobrý nápad. A druhým důvodem je to, že když srovnám s jakým showmenstvím se kdejaký brit prezentuje, tak to prostě nejde dohromady. Já to na britech mám hrozně ráda. To, jak se perou na oslavách o mikrofon, protože každý chce říkat proslov, to jak jsou ty proslovy pohotové a připomínají spíš pořad Na Stojáka, to jak se toho nebojí a jak si ze sebe dokážou udělat srandu. To je prostě super. 

Ale já si jednoduše neumím v takové situaci představit, jak hned za střízliva po obědě můj neanglicky mluvící taťka zpívá s karaoke anglickou písničku, když mu ve sboru jako malému řekli, aby jen otvíral pusu a pouze předstíral, že zpívá. (Kvůli této příhodě jsem se do sboru nikdy ani neodvážila :D.) Tolik slivovice v příručáku do Londýna nikdy nedovezou, aby tohle fungovalo. I když by to byla asi oslava, na kterou bysme jen tak nezapomněli!
So we started to look for something little bit more British. And my future father in law had lots of great suggestions about restaurants which would be great. We spent 2 days looking around restaurants in central London which I really enjoyed. We were looking for options which have very nice outdoor area but with option to be indoors in case of bad weather.

Tak jsme se tedy začali poohlížet po něčem míň bláznivém a víc anglickém. Stefanův taťka měl spoustu výborných návrhů na restaurace v centru. A tak jsme dva celé dny jezdili takhle ve třech a obcházeli všechna místa, která přicházela v ůvahu. A to mě upřímně moc bavilo. Hledali jsme restauraci se stoly venku, ale také hezkým prostředím vevnitř pro případ, že by pršelo.

And since there is rain on almost all of my holidays, I can bet that our wedding day will not be just sunshine too. So the indoor area was in my eyes almost most important that the outdoors.

A protože nám alespoň trochu zaprší na skoro každé dovolené, tak bych se skoro vsadila, že náš svatební den nebude jen o slunečních paprscích. Proto pro mě byl prostor uvnitř skoro důležitější, než byl ten venku.
The choice was quite difficult at first. But when we stepped to the restaurant we chose in the end it all became very easy! It was not just about the food and how the place looked. But huge part was the atmosphere and the attitude of the staff. At one restaurants the manager couldn't be even bothered to talk to us because they are clearly always busy and wedding maybe looked to them like too much of a fuss for nothing. The restaurant I liked the most at first was a place where one of the waitresses elbowed me while walking around and instead of saying sorry she gave me a real professional betch face. Thinking back that could go with betches wedding theme quite well! 

Výběr byl ze začátku docela složitý. Většina míst se mi líbila skoro stejně, jako ta ostatní. A Stefanovi se o trochu víc líbila jiná místa, než mně. Když jsme ale vešli do restaurace, kterou jsme nakonec vybrali, tak byl najednou výběr naprosto jednoduchý.

Výběr nebyl ale jen o jídle a o tom, jak restaurace vypadá. Ale hlavně o atmosféře, kterou tam majitelé a zaměstanci vytvářeli.

V jedné restauraci se ani manažerovi pořádně nechtělo o možnosti svatby mluvit. Já to samozřejmě chápu. V centru jsou některé restaurace každý den úplně plné a pokud si tam nezabookujete i stůl přes týden na oběd, tak pro Vás rozhodně nebude místo. Takže představa svatby je jistě pro některá zařízení něco, co přinese víc starosti než peněz.

V té samé restauraci, která se mi napřed na pohled líbila nejvíc, mě servírka bodla loktem při procházení do boku a místo omluvy na mě hodila betch face. Což když teď zpětně přemýšlím by docela šlo s naší betch svatbou dohromady.
But I'm really pleased with the place we chose in the end. It is really cute and friendly restaurant. It is the kind of place where I would love to go with my girlfriends for summer brunch with some wine or where I will be very happy to celebrate our wedding. 

Ale s místem, které jsme nakonec vybrali, jsme moc spokojení. Je to taková roztomilá přátelská restaurace. Takové místo, kam bych vyrazila s kamarádkami na letní oběd a vínko a kde moc ráda oslavím naší svatbu.


I will add some photos from our restaurant hunt bellow :)! And my next article will be finally about my London wedding dress. 



Tak tady máte pár fotek z honu na restauraci :)! A v příštím článku Vám napíšu konečně něco o londýnských svatebních šatech.

Kristýna





You Might Also Like

21 comments

 1. Becky20:21

  sorry to hear about the rude restaurant darling!

  ReplyDelete
  Replies
  1. It was not a problem:)! At least it helped us to narrow the list of restaurants!

   Delete
 2. Anonymous20:46

  konečně ty šaty :-D

  ReplyDelete
  Replies
  1. 7 článků než jsem je konečně vytáhla😅

   Delete
 3. Anonymous21:36

  Moc příjemné místo. Kéž by Vám vyšlo počasí a mohli jste sedět na zahradě, vypadá moc útulně :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Nakonec jsme vybrali restauraci, kde lze sedět venku i při špatném počasí a nemělo by to nijak ovlivnit vše okolo :).

   Delete
 4. Sass08:22

  Im getting married in London next year as well. Could you be so sweet babe and tell me where is the restaurant with the fountain and lots green? I would like to check that one for us. Thanks. S.

  ReplyDelete
  Replies
  1. It is called The Ivy Chelsea Garden and that is actually the one where I wasnt amazed by their welcome. But it is very pretty there:).

   Delete
 5. Když čtu ty tvoje svatební články, tak bych se hned vdávala taky! :D

  Zápisky z cest a života v Anglii ⇨ Secrets of M

  ReplyDelete
 6. London is always a good idea! Especially for a wedding!

  ReplyDelete
 7. Nice place. I love small and sweet wedding. congratulation!

  ReplyDelete
 8. Haha... I lost it when you said that the more you drink, the better you are able to translate. It's hilarious because it's pretty relatable!

  ReplyDelete
 9. Hey I love to photos but i can't stop myself from admiring the font. it makes your blog looks so neat. Which font is it?
  I blog at https://hobogobo.com Do give a look !

  ReplyDelete
  Replies
  1. Thank you Olivian! The font is called Courier :). I hope it helps!

   Delete
 10. Úžasné fotky! Je to tam nádherné :)

  www.frenchstyle.eu

  ReplyDelete
 11. Elektrik şebekesinin reaktif akımdan etkilenmemesi için, işletmelerde enerji kayıplarını ve kalitesiz enerji kullanımını ortadan kaldırmak için reaktif akım olması gereken konumuna geri çekilir veya yok edilir. Gerçekleştirilen tüm bu işlemlere “Kompanzasyon” denir.

  Kompanzasyon hesabı yaparken kompanzasyon panosu fiyatları‘nı araştırdığınızda çok farklı fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu konuda kendi ihtiyaçlarınızı belirledikten sonra güvenilir ve profesyonel firmalardan keşif yaparak fiyat almanızda fayda vardır. Öncelikle Kompanzasyon nedir sorusunu cevaplayıp işletmenizdeki ihtiyaçları belirlemelisiniz.

  ReplyDelete

Send me a message!