Lifestyle Svatba

Here Comes The Betch 👰🏼 - Part 7

July 03, 2017Epic Betch Kristýna

🇬🇧 / 🇨🇿  I'm starting to think that I won't be able to post all the articles about the wedding preparation before we are already married! The time seems to be moving much faster in the last few months. And now we have only weeks to go.

Začínám si myslet, že nestihnu napsat všechny svatební články ještě předtím, než bude po svatbě. Připadá mi, že čas letí posledních pár měsíců jednou tak rychle něž dřív a za pár týdnů už budeme svoji a na blogu nebude nic :D.
I'm quite relaxed about the London wedding because the flights and accommodation for my family are already sorted. And the simple ceremony and wedding lunch seems to be decided as well. So the full focus is on the main celebration. And I can't wait any longer to tell you where this is going to be!

První svatba v Londýně mě nechává úplně v klidu. Letenky a ubytování pro mou rodinu je už dávno zařízeno. Obřad a svatební oběd také. A vše se teď točí jen kolem naší hlavní svatby. A já už Vám nemůžu déle zatajovat, kde vlastně bude :).
I went to Czech Republic few weeks ago for my brothers wedding which was great. It was so nice to be able to see the whole family together and celebrate such an important moment with them. I also managed to give our wedding invitations out several days after my brothers wedding.

Před pár týdny jsem letěla na otočku do České republiky na svatbu mého bráchy, což bylo naprosto skvělé a moc jsem si to užila. Viděla jsem také celou rodinu pohromadě, což se mi opravdu jen tak nepoštěstí. A zkoukla jsem ty české svatební zvyky, co teď můžu vesele obšlehnout na tu naší veselku :D. Pár dnů po této svatbě jsem konečně roznesla i naše svatební oznámení a pozvánky.
I really didn't want any of the wedding guests to find out details of our wedding from my blog first. So since they all know by now here it is.

Opravdu jsem nechtěla, aby někdo ze svatebčanů znal detaily naší svatby z blogu a až poté z pozvánky. Ale když už teď všichni svatbčané vědí, co se bude dít, tak to můžu napsat i Vám.
Our wedding is going to be in a place where we spent our first real holiday with Stefan - in little town in South of France. 
I love being by the sea and we always have amazing time in France. This location was Stefans idea. And he told me about it 15 minutes after we got engaged. I would probably agree to anything in that magical moment. But I must say - I loved that idea and I wouldn't be able to come up with a better location for our big day. This place have everything I could ever dream of!

Naše hlavní svatba bude v místě, kde jsme byli se Stefanem na naší první opravdové dovolené. V malém městečku na jihu Francie. To, že by mohla být svatba právě tady, vymyslel Stefan. Řekl mi o tom asi 15 minut po zasnoubení. A já Vám můžu na rovinu říct, že v ten krásný moment bych souhlasila i se svatbou na Severním Pólu po boku s čechem Karlem Němcem... Ale i po psychickém vystřízlivění jsem byla z tohoto nápadu nadšená. A sama bych nikdy nevymyslela lepší lokalitu. Tohle místo má vše po čem bych kdy mohla snít.
Most of Stefans family live in the UK and my family is in Czech Republic. So we chose a place which is equally inconvenient for everyone! Isn't that nice?

Větší část Stefanovo rodiny žije ve Velké Británii a moje rodina je celá v České republice. A tak jsme vybrali místo, které je nepraktické pro všechny. Aby to bylo fér :D.
My biggest worry was that my friends from Czech Republic will not be able to come because it's not so easy for them to travel around. Jumping on a plane and flying few hours somewhere is very easy and exciting for me. And I really enjoy the uncomfort of the unknown. But I know that there is always a person anywhere in the world who will speak english and who be able to help me if I get lost.

However it is not the same for some of my family members and friends. Most of them don't speak english. And traveling without speaking english can feel almost as terrifying as traveling with a blindfold over your eyes. 

Nejvíc jsem se obávala toho, že z mé strany nebude mít šanci přijet hodně lidí. Vám jistě nemusím vysvětlovat proč. Ale pro brity, kteří se domluví bez problémů rodným jazykem všude po světě a kteří měli svobodu cestování po generace, je skok do jiné země o dost jednodušší, než je pro nás. A tak jsem čekala, že velká většina pozvánek bude právě kvůli cestě odmítnuta.
But I'm very lucky that everybody was helping to find a solution to this issue and we were able to move and accommodate some people together or close to each other so there is always somebody who is speaking english and who will be able to help others. Because I know that I will not have time to take care of everybody at this time.

Ale naštěstí se všichni snažili najít řešení všech problémů. A protože máme také hrstku anglicky mluvících hostů a pár zcestovalých, tak někteří budou cestovat do Francie společně a ubytováni budou spolu, nebo blízko k sobě. Kdyby nešlo o svatbu, tak bych byla schopná všem na místě asistovat. Ale takhle vím, že to prostě nepůjde a i sama se sebou budu mít tentokrát nejspíš dost práce.
And even all of my grandparents are coming to France! Which makes me incredibly happy. My grandma has never seen the sea. And one of my highlights of this year is definitely to see my grandma see the sea. I hope she will like it or it will be quite an anticlimax :D.

A co je na tom všem zatím nejlepší? Dokonce i moji prarodiče do Francie přijedou. Z toho mám obrovskou radost. Jedna moje babička tam také uvidí prvně v životě moře. A já se nemůžu dočkat, až jí uvidím, až to uvidí! Jestli jí to extra nenadchne, tak budu na féra zklamaná :D.
The wedding in France is a 2 day event. There is a little party the evening before the wedding. We are trying to mix english, czech and french things. So this party is Soirée Blanche - party, where everybody comes dressed in white. 

Svatba ve Francii bude celá trvat dva dny. Začíná se krátkou párty večer před svatbou. Snažíme se do té britsko-české svatby zmixovat i trochu té Francie, a tak tato párty bude Soirée Blanche - bílá párty.
I think it will be quite funny to see everybody dressed like this. My grandparents already prepared their outfits. But everybody else from my side seems to be little bit worried about finding the right things :D. But I'm really looking forward to this party because there will be people who I haven't seem for over a year. And it will be great to mix the families and friends before the actual wedding.

Dress code je jednoduchý - bílá. Myslím, že to bude docela humorné, až přijdeme všichni takhle vyfiknutí. Můj kamarád vtipně nadnesl, že možná budeme vypadat jako z video klipu skupiny Lunetic a písně "Máma" :D. Já si myslím, že to bude spíš podobné Sensation White párty! Až na to, že nám bude hrát něco trochu jemnějšího.

Moji prarodiče už mají outfity připravené. Zbytek mých kamarádů je z tohoto dress codu trochu spíš nervózní a já samozřejmě zatím vůbec netuším, co si na sebe vezmu. Ale moc se na tuhle párty těším, protože až tam potkám některé, které jsem třeba už rok neviděla. Navíc budeme mít šanci zmixovat kamarády a rodiny, a tak se druhý den na svatbě snad už budou vítat jako staří známí.
Stefans parents are being incredible (as I probably mentioned in every wedding article so far:D) and I would definitely not have as many czech guests in France if my dad wasn't helping with it. It is a group effort!

Jak jsem psala zatím asi v každém článku o svatbě, Stefanovo rodiče nám s přípravou neuvěřitelně pomáhají. A já bych rozhodně na svatbě neměla tolik českých hostů, kdyby nám s tím nepomáhal můj taťka. Je to opravdová skupinová práce!
I laugh when people say: "Why don't you have the wedding in Thailand?". Aside from my personal reasons (which I wrote in my other article) it would be so cruel to force everybody to come Thailand. It is minimum of 13 hours flight. The flights are not cheap at all. And the heat and food would be a torture for many people who are not used to traveling. It was already very difficult to move everybody to France so I can't even imagine how would it be if we had the wedding on the other side of the world.

Musím se smát, když se někdo zeptá, proč ale tu svatbu nemáme v Thajsku? Když pominu moje osobní důvody (o tom jsem už ale psala tady:), tak by byla svatba v Thajsku pro tolik lidí spíš mučení než radost. Ve výsledku bysme měli maximálně tak 15 svatebčanů a z toho většinu jistě né z ČR. A na to, abych tady měla babičky, bych mohla rovnou zapomenout. Let sem trvá minimálně 12 hodin plus přestupy. A to tropické teplo a místní jídlo by bylo pro nezcestovatelé spíše utrpení. Už plánování přesunu lidí do Francie je složité a ani si nechci představovat, jak těžké by to pro ně bylo až do Thajska. 
It is also much easier to bring some czech things to France to spice up the wedding.

A je také mnohem jednodušší přivést české věci na okořenění svatby "jen" do Francie :).
Running around the town with my future father-in-law / Zařizovačky po městě s budoucím father-in-law.
I have 5 week to get my wedding dresses and sort out my unmarried life before we are off to our weddings and our honeymoon.

Už mám jen 5 týdnů na to, abych si stihla dozařídit moje dvoje svatební šaty a ještě k tomu ty bílé, oběhala vše co zbývá zařídit k ukončení mého života za svobodna. Pak nás konečně čeká cesta na dvě svatby a líbánky.

I'm not going to say anything else yet for now since this article is already long enough. But next article is coming soon!

Dnes už Vám nenapíšu nic víc. Tenhle článek už je tak dost dlouhý, tak Vám zbytek napíšu zase příště.Kristýna

xxx

-------------------------

P.S.: I'm looking for hairdresser and make-up artist in South of France (and it is URGENT :D ). Feel free to send me email with suggestions if you know anybody: epicbetch@gmail.com x

P.S.: Stále hledám někoho, kdo by mi udělal make-up, ale hlavně účes na svatbu! Pokud o někom na jihu Francie náhodou víte, určitě se mi ozvěte na email: epicbetch@gmail.com x 

Značka: Zoufalka hledá :DYou Might Also Like

5 comments

 1. Anonymous16:49

  where in France

  ReplyDelete
 2. Uaaa to je úplně úžasný, těším se na víc článků!! <3

  ReplyDelete
 3. Tak to znie skvele! A je super, že tam nakoniec budete mať takú hojnú účasť :) Teším sa na ďalšie články.

  ReplyDelete
 4. ježiši to je uplne skvele, len tak dalej , uplne super blog mas a velmi zaujímavé clanky ;)

  http://teenmumy.blogspot.sk/

  ReplyDelete
 5. Anonymous07:48

  wish you both happy marriage!

  ReplyDelete

Send me a message!