Asie Bangkok

Wat Saket - Bangkok

July 16, 2017Epic Betch Kristýna

🇬🇧 / 🇨🇿  My sista from another mista Gabi (@Chiclebelle) was in Thailand for some time and that means that more Bangkok articles are coming soon! She is the best person for exploring Bangkok.
Moje kamarádka Gabi (@Chiclebelle) byla opět nějakou dobu v Bangkoku a to znamená jen jedno - společné objevování = víc cestovatelských článků pro Vás 🙂.
We went to Wat Saket, Temple of the Golden Mount - Buddhist Temple in Pom Prap Sattru Phai district in Bangkok. Our journey started with BTS sky train to Saphan Taksin from where we took tourist boat on Chaophraya River. The boat cost us just 40 THB. We had nice view of colonial house at the Mandarin Oriental Hotel, Bangkok Skyline and Wat Arun Temple from the boat. We left the boat on the pier number 9 (Grand Palace stop). The whole area around Grand Palace was still full of thai people dressed in black mourning the death of their king.


Tentokrát jsme vyrazily do Wat Saket, Temple of the Golden Mount - budhistického chrámu v Pom Prap Sattru Phai v Bangkoku. Naše cesta začala jízdou v nadzemce BTS do stanice Saphan Taksin, odkud jste přestoupili na Tourist Chaophraya River loď. Cesta do Wat Saket lodí stála pouze 40 THB. Ceny se mohou v budoucnu měnit, ale je možné, že Vám za lístky řeknou mnohem více a budou doufat, že netušíte, jaké mají ceny lístků být.
Při krátké plavbě jsme měli cestou krásný výhled na proslulý Mandarin Oriental Hotel, panorama mrakodrapů a Wat Arun (o Wat Arun si můžete přečíst více tady).

Z lodě jsme vystoupili na zastávce číslo 9 - Grand Palace. Okolí paláce je v této době stále plné thajců v černém oblečení oplakávajících smrt jejich krále.
From there we planned to take a tuk tuk but unfortunately drivers in this area are used to tourists who don't know the value of short trips by tuk tuks and after few over the top proposals from the drivers we decided to take normal taxi to Wat Saket. It cost us only 80 THB in heavy traffic.

Původně jsme si chtěli chytit ze zastávky lodě Tuk Tuk, bohužel řidiči Tuk Tuků jsou v tomto místě zvyklí na zmatené turisty a účtují si velmi přemrštěné ceny, a tak jsme si raději zastavili Taxi, které zaplo bez problémů taxametr a odvezlo nás až k Wat Saket za pouhých 80 THB ve špičce.
Wat Saket Compound was surprisingly quiet. I was expecting big groups of tourists everywhere. But there was only few foreign people, monks and some thais who come to pray.

Před výšlapem schodů na Wat Saket jsme prošli okolí chrámu, které bylo úplně prázdné a vypadalo tak, jak si budhistické místo představuji - klidné a tiché. Potkali jsme v celém areálu jen několik mnichů, modlících se thajců a hrstku cizinců.

We took the 244 stairs up to the Golden Mount. There is a cute coffee place on the top where you can sit down and sip really good coffee while doing some people watching. We were sitting next to group of monks and they were giggling and taking photos clearly ready for some group selfies.

Po zaplacení vstupného jsme vyšli 244 schodů na vrchol Golden Mount. 244 se možná zdá hodně, ale schody jsou velmi nízké a celá procházka nahoru by nám bez focení trvala jen chvilinku.
Téměř nahoře je roztomilá kavárna s výbornou kávou, kam jsme se posadili vedle mnichů usrkávajících ledové latté. Pozorovali jsme procházející lidi, mniši si nás fotili, my jsme si fotili mnichy a celé to bylo komicky idilycké.

The view from the top was not the best you can get in Bangkok, but I think it is still very nice especially when you are not spoiled by the views from the amazing rooftops in the city centre yet. I personally enjoyed the whole journey to this area just as much as the Wat Saket itself.

Výhled na Bangkok z vrcholu Golden Mount není ten nejúžasnější, který v Thajsku uvidíte. Pokud tohle místo ale navštívíte ještě předtím, než se rozmazlíte výhledem z bangkokských teras na střechách mrakodrapů, tak se Vám to bude jistě líbit. A tento výhled s budhistickou atmosférou Vám vytvoří úplně jinou vzpomínku, než když jste s koktejlem v ruce nad betonovou džunglí 🙂. Tak proč nemít obě!

There is Khlong Canal Boat station just few meters from Wat Saket. So we took the Khlong Boat from there for just 10 THB to Pratunam Station to do some shopping. Khlong Boats are not full of tourists, unlike the Chaophraya boat. Khlong Boats are full of thais traveling from and to work. Traveling by Khlong Boat in the canal is great because you will see different side of Bangkok which you will never see from the road. There are old wooden houses all along the canal. You can almost see into their living rooms. People are cooking, drying their laundry, kids fishing and others living their normal life without being bothered that they are facing boats full of people every minute. It is one of the things which you simply have to experience.

Kousíček od Wat Saket najdete zastávku Klong Boat lodě, která jede skrz bangkokské "kanály". Na ulici Vás jakýkoliv thajec jistě nasmětuje k zastávce tak jako nasměroval nás 🙂. Klong lodí jsme vyrazili na nákupy k Pratuman zastávce za pouhých 10 THB.
Tyto loďky jsou plné thajců, kteří jsou na cestě do nebo z práce. Jsou pravým opakem Chayophraya Tourist Boat, která je plná cizinců.
Výhled z Klong loďky je jeden z mých nejoblíbenějších v Bangkoku. Lidé totiž žijí po obou stranách kanálů a z lodě jim vidíte až do kuchyně. Děti ze dveří domečků rybaří okolo Klong lodí, thajci věší prádlo, smaží ve velkých wok pánvích a žijí život, jako kdyby jen pár centimetrů od nich neprijížděla jedna loď za druhou.
Tenhle Bangkok jinak než z Klong loďky neuvidíte a za mě je to něco, co byste tady měli zažít.

📍 Where is it? 344 ถนน บริพัตร Khwaeng Ban Bat, Khet Pom Prap Sattru Phai, Krung Thep Maha Nakhon 10100
🚆 What is the closest station? BTS Saphan Taksin - Saphan Taksin Pier - with Chao Phraya Tourist Boat to No.9 Maharajl pier - taxi to Wat Saket
🤔 What should you know before your visit? Opening Hours: 7.30am to 5:30pm
Wat Saket is nearby The Giant Swing, Grand Palace, Wat Pho and other interesting places. If you travel to this area, you should visit other tourist spots close to Wat Saket.

💰 Entrance Fee: 20 Baht per person


📍 Kde to je? 344 ถนน บริพัตร Khwaeng Ban Bat, Khet Pom Prap Sattru Phai, Krung Thep Maha Nakhon 10100
🚆 Jaká je nejbližší stanice? Stanice nadzemky BTS Saphan Taksin - londí zastávka Saphan Taksin Pier - lodí Chao Phraya Tourist Boat na lodní zastávku No.9 Maharajl pier - taxíkem/tuk tukem do Wat Saket
🤔 Co byste měli před návštěvou vědět? Otevírací hodiny: 7.30am to 5:30pm
Wat Saket je v blízkosti The Giant Swing, Grand Palace, Ležícího Budhy a mnoho dalšího. Návštěva Wat Saket Vám nezabere moc času a můžete výlet na Wat Saket spojit s návštěvou jedné z turistických zastávek v blízkosti Wat Saket.
💰 Vstupné: 20 THB za osobuPokud hledáte rady, jak cestovat za levno a letenky v akci, podívejte se na web: http://levnocestovani.cz/

You Might Also Like

8 comments

 1. Tereza18:02

  poradis kam v bangkoku nemam chodit? jedeme do thajska v zari

  ReplyDelete
  Replies
  1. Osobne bych se vyvarovala Khao San Road. Hlavni plazi na Phi Phi Island, jihu Phuketu, Railey na Krabi.... to jsou takove ta mista, kam jede vetsina turistu a take to tam podle toho pak vypada :).

   Delete
 2. Anonymous12:21

  Jsi kráska a máš boží vlasy, jak o ně pečuješ? :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ted se snazim davat stribrny sampon (to jsem v dobe tohoto clanku ale jeste nedelala) a pouzivam pokazde oranzovou minutovou masku od Sunsilk. Bez ni mam bohuzel jeste videt, jak mi minuly kadernik znicil vlasy :).

   Delete
 3. Great article!
  We are also a couple writing about places we love and this post really inspires us! We have made several in-dept pages about Bangkok and some places you would find interesting, check https://tipspots.com/
  Marcel and Denise

  ReplyDelete
 4. Anonymous07:45

  je bezpecne tam ted jit kdyz je pohreb toho krale?

  ReplyDelete
 5. Awesome clicks and nice article you have shared. Thanks for this valuable information.

  ReplyDelete

Send me a message!