Lifestyle Svatba

Here Comes The Betch 👰🏼 - Part 9

October 29, 2017Epic Betch Kristýna

svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
🇬🇧 / 🇨🇿 We had lovely two weeks in London, after our UK wedding ceremony.  And then we packed again and went to South of France for our big day.

V Londýně jsme si stihli užít ještě skvělé dva týdny po našem britském obřadu (o kterém jste si mohli přečíst tady) a už jsme zase balili kufry směr: jih Francie, kde nás čekala ta pořádná svatba s oslavou.
I knew it won't be very relaxing time for me in France, because we arrived only 4 days prior to our wedding. I needed to find a hairdresser, make-up artist and arrange pick-ups, check-ins and transportation for many guests. Plus the night before the wedding was our pre-wedding Soirée Blanche party.

Už předem jsem tušila, že můj čas ve Francii nebude dovolená, protože jsme měli naplánovaný příjezd jen 4 dny před svatbou. Potřebovala jsem nám najít kadeřníka, někoho na svatební make-up, potřebovala jsem dozařídit ubytování, převozy a další věci, které jsme mohli udělat až na místě. Navíc den před svatbou nás ještě čekala předsvatební Soirée Blanche párty, o které je tento článek.
I had a lot of last minute things planned for the day of the party. I knew that I will be home alone and I could do all of the things that had to be done at that time. However I didn't consider that many people will stop by as soon as they arrive in this lovely town of Sainte Maxime to say hi during the day. All of our guests had to travel to France for our wedding and many of them didn't see us for at least a year, because we live in Thailand. It was lovely to see them before the actual party started. But I didn't do almost anything I had planned which was gradually increasing my stress level :D.

Měla jsem naplánováno nejvíc práce právě na den představební párty, protože jsem věděla, že budu doma sama a budu na vše mít klid. Jenže mi v té celé pozitivitě nedošlo, že hosté kteří přijíždí do Sainte Maxime právě v tento den, se budou chtít zastavit a popovídat, protože jsme se s některými neviděli i více než rok, protože žijeme v Thajsku. Bylo moc fajn je vidět, ale můj sen o klidném dodělání všeho potřebného byl pryč, protože jsem ten den nestíhala vůbec nic a bylo mi jasné, že to budu muset vše dodělat ve svatební den, což svatebnímu stresu vůbec nepomohlo :D.
Stefan had that day before the wedding also fully booked - he was enjoying two rented Harleys with his best man. They were riding on the amazing coastline roads, while I was on the werge of mental break down with messy hair and face expression of person minutes before being sectioned to mental hospital. 


People were constantly coming and leaving the flat, different companies were arriving every 20 minutes, asking me things in french, when I wouldn't know the answers to their questions even if they asked me in english. I was completely unprepared not just for the party that evening, but mainly for my wedding in less then 24 hours. I was running around like a headless chicken deciding if to laugh or cry while Stefan was having a lovely time drinking coffee in St. Tropez. I'm really happy he enjoyed himself. But I was really jealous as well when he came back all relaxed!

Stefan měl den před svatbou už předem naplánovaný, pronajali si s jeho svědkem dva harleye a vyrazili na výlet po krásných přímořských silnicích, zatímco já jsem pobíhala po bytě se zacuchanými vlasy a výrazem někoho, kdo byl právě převezen do psychiatrické léčebny.

Noví lidé zvonili na zvonek, každých 20 minut. Přijely firmy, které se staraly o catering, květináři a svatební koordinátoři. Nikdo nemluvil anglicky, ale všem to bylo naprosto jedno a chrlili na mě jednu francouzskou otázku za druhou. Přičemž já bych na jejich otázky neměla odpověď, i kdyby mluvili anglicky.

Když dorazila slečna koordinátorka, kterou jsem v tu chvíli viděla poprvé, tak jsem nevěděla, co si v první chvíli myslet. Já jsem stála zacuchaná, olepená, bez bot a připadala jsem si vážně nedobře. Ona přišla pro mě v tu chvíli až příliš krásná, vyšňořená, v mini šatech, na vysokých jehlách a první co mě napadlo bylo, že takové koordinátorky by měly být zakázané :D! Po minutě co se mnou ale byla v bytě, jsem děkovala, že jí máme. Je to takové to milé energické stvoření, co najde řešení každého problému a moc mi v tu chvíli pomohla se všemi kolem stojícími francouzi, kteří se domáhali odpovědí. Pár minut na to přijela i Stefanova rodina a o vše se postarali za mě, i když bylo hodinu do oslavy a já toho měla před sebou víc, než se v tak krátkou dobu dalo zvládnout.

Stefan celou tuto dobu v klídku popíjel kávičku s kamarády s Saint Tropez a já jsem mu to neskutečně záviděla! 
Eventually Stefans family returned and as always managed everything which had to be done. I had an hour to get at least 4 hours of my personal work done! 

The main challenge for me this entire wedding was that certain things could have been done only by me and nobody else could help me with it, not Stefan, not his parents or my friends. And it was all down to the languages. English people can't speak czech, most of the czechs can't speak english or french and I was the middle which is able to access both groups. Every wedding have it's difficulties and this was ours. But this is not a complain! I felt like crying at certain moments, but which bride doesn't :D!

Nejtěší na celé té naší svatbě pro mě bylo asi to, že s některými věcmi a organizací mi nikdo hlavně kvůli jazykům nemohl pomoci, ač jsme měli najatou pomoc a hodně lidí se zapojilo, tak i tak jsem byla 3 dny v kuse na telefonu a řešila jsem problémy, které za mě nikdo nemohl vyřídit. Nestěžuju si, jen uvádím fakta o dvojjazyčných svatbách v zahraničí :D. Každá svatba má něco a tohle pro mě byla na naší svatbě ta největší výzva :).
There is this thing in my country, or maybe just in my family and group of friends (I'm not sure to be honest :D),  if there is a party at 4pm, some people come at 1pm, others come for 6pm and the rest maybe around 8pm. Because this party was supposed to be quite short and I wanted all of us to enjoy it together, I made a huge deal to my family and friends that they have to come at 7pm exactly. 

All of the guest came at 7pm exactly, but I was the one who was late!

Když se budete bavit s cizinci, kteří žili v ČR a zeptáte se jich, co jim tam přišlo neobvyklé, tak často uslyšíte o pantoflích, houbaření, zdravení při vstupu kamkoliv, o pivu levnějším než vodě a taky možná o tom, že "přijďte k nám na šestou" může znamenat, že hosté budou přicházet kdykoliv mezi druhou a devátou.

A protože naše předsvatební párty neměla být moc dlouhá, tak jsem rodinu i kamarády urgovala, aby přišli přesně na sedmou. Tím jsem si určitě nevyhrála žádné plusové body, ale záleželo mi na tom, abychom na sebe všichni měli čas.

Dopadlo to samozřejmě tak, že všichni přišli přesně na sedmou a já byla jediná, kdo přišel pozdě!
Our pre-wedding party was at Stefan's parents apartment where I was staying as well.  I was just about to go into a shower when I heard the first guests arriving which was really frustrating because I couldn't wait to run out and give them all a big cuddle.

Párty se byla u Stefanovo rodičů, kde jsem byla ubytovaná i já. Ještě než jsem stihla zapnout sprchu, tak jsem ale slyšela skrz dveře české hlasy, což bylo neuvěřitelně frustrující, protože jediné co jsem chtěla, bylo vyběhnout a pozdravit se s nimi.
I was probably the last person to enter our pre-wedding party, which is terrible :D!  But the effect of the Soirée Blanche was that much better for me I think. The dress code was "white". And I have never seen so many people dressed in nice clothes all in white.

Myslím, že jsem byla poslední, kdo na párty přišel, což je hrozná ostuda! Ale Soirée Blanche efekt pro mě byl o to větší. Dress Code byl totiž "bílá". A vidět pohromadě tolik tak hezky oblečených lidí v bílé bylo kouzelné.
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
It felt amazing that they all made the effort with the clothes for us. Especially some of the Czech guys - white trousers are not a popular choice in Czech Republic. And apart from doctors going out for lunch break, you will never see a Czech man in white trousers. But they all looked great!

Bylo krásné vidět, jak se všichni snažili s jejich oblečením, jen kvůli našemu rozmaru:). Speciálně naše české pány, kteří by si bílé kalhoty nejpíš asi nikdy nechtěli obléknout :D. Ale všichni vypadali skvěle, jak z nějakého filmu.
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
There was lovely catering prepared. And we had Czech beer on tap, brought all the way from my country by my dad. And to be honest, I didn't have any time to try anything. I had one glass of champagne and half a breadstick. But apparently everything was very tasty.

Jídlo bylo připravené, české pivo, které můj taťka dovezl až z ČR, bylo naražené a všechno šlo podle plánu. Abych řekla pravdu, tak jsem stihla za celý večer jen jednu - dvě skleničky šampáňa a půlku sušenky. Z fotek je mi to teď zpětně ale skoro líto!
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
The party was on the terrace of Stefans parents apartment in Sainte Maxime, overlooking the sea. We were really worried about the weather since the forecast said raining on the the of the Soirée Blanche and the wedding. But it was a beautiful cloudless day with lovely full moon shinning above the sea.  

Párty byla na terase bytu Stefanovo rodičů s Sainte Maxime, s výhledem na moře a Saint Tropez na druhém břehu. Měli jsme strach, jaké bude počasí, protože předpověď ukazovala déšť v den předsvatební párty i v den svatby, což je noční můra každého,který plánuje akci pod širým nebem. A pár dní před svatbou jsem začala googlovat způsoby, jak být v klidu v situacích, jako je tahle... Nakonec jsme ale měli na párty nebe bez mráčku.
One of the important things I had to do was practising czech with Stefans dad. He wanted to make czech speech at the Soirée Blanche. But czech is really hard language even just to read. So it took us an afternoon to find out the best way for him to learn. His speech was really funny as always, but also he was very kind to me in it. So I didn't mind to listen his speech over and over and over! 

Předchozí dny jsme v každé volné chvíli trénovali češtinu se Stefanovo taťkou, který si připravil český proslov na předsvatební párty. A můžu Vám říct, že čeština je pro angličany poměrně těžký jazyk na odříkání, pokud mají navíc problémy se sluchem. Trvalo nám nějakou dobu, než jsme našli nejvhodnější systém učení výslovnosti. Ale nakonec mu to vážně šlo:). Jeho proslov jsem slyšela dokola možná stokrát, ale vůbec mi to nevadilo, protože v proslovu o mně říkal samé hezké věci a to bych si poslechla dokola klidně tisíckrát :D.
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
I think all of the czech people appreciated his effort with this czech speech - especially me.

Stefans dad prepared fireworks for us. It was last minute decision made by him. And I thought it will be something like few sparkling sticks in flowers or something like that. But I couldn't be more wrong! It was absolutely huge. I don't know how long it all took but if felt like a New Years fireworks at some little town.

Myslím, že všichni čeští hosté jeho proslov ocenili. Pro mě osobně to bylo krásné gesto.

Stefanovo taťka taky zařídil last minute ohňostroj. Měla jsem představu, že to budou větší prskavky zapíchnuté ve vrhlících okolo terasy. Ale to jsem ho opravdu podcenila. 
svatba, svatební deník, wedding journal, wedding diary, here comes the betch, wedding cake 2017, wedding 2018, svatební dort 2017, svatební cedulky, svatební jmenovky, svatba v zahraničí, destination wedding, dual language wedding, dvojjazyčná svatba, epic betch svatba, epic betch wedding, london wedding, chelsea town hall wedding, kings road wedding, svatba v londýně, svatba londýn, svatba v anglii, svatba v británii, london wedding, czech english wedding, english citizen czech citizen wedding, czech citizen wedding united kingdom, čech brit svatba ve velké británii, svatba ve francii, wedding in france, french wedding, france wedding, soirée blanche, soirée blanche wedding, sainte maxime, dress code soirée blanche
There were so many people that after I said hi to every single person, I already had to start my round of goodbyes! It was really lovely evening and it felt surreal to see my friends and family, especially my grandparents in place like this.

Na párty bylo tolik lidí, že když jsem konečně všechny pozdravila, tak jsem mohla začít další kolečko s loučením. Byl to krásný večer a mít mou českou rodinu a kamarády ve Francii, speciálně moje prarodiče, byl hrozně zvláštní, ale moc hezký pocit.
I packed my bags with my bridesmaids assistance and we went to her hotel to stay there for the last night before the wedding.

The next article will finally be about our wedding day:)!

Po párty jsem si za pomoci jedné družičky zabalila tašky a vypravila jsem se na poslední noc před svatbou do jejího hotelu...

Další svatební článek už bude konečně o tom, k čemu všechny Here Comes The Betch články směřovaly :)! Minulý rok jsem napsala článek o naší dovolené v Sainte Maxime a svatebním zařizování, který si můžete přečíst TADY, jestli se Vám nechce čekat na nový článek.

Kristýna

xxx🇬🇧 Photos were taken by our most amazing photographer Anna Edes: INSTAGRAM, FACEBOOK

🇨🇿Fotky ze Soirée Blanche nám nafotila nejúžasnější Anna Edes. Koukněte na její INSTAGRAM a FACEBOOK.You Might Also Like

9 comments

 1. Anonymous11:13

  this dress code is sooooo cuteeee!

  ReplyDelete
 2. Anonymous17:20

  Zdraví tvůj snapchatový fanoušek

  ReplyDelete
 3. KatkaDollyDoll12:00

  to mimi je k zulibani

  ReplyDelete
 4. Ty fotky jsou nádherné! Už jsem obdivovala, když jsi to zveřejnila na instagramu, ale musela jsem se k nim vrátit! Dokonalé a ten dress code je super, je skvělé, že všichni respektovali vaše přání :)

  ReplyDelete
 5. Seems like an amazing wedding party! All of the party dresses are beautiful!

  ReplyDelete
 6. Wonderful pics. Amazing wedding party. I like this dress code party.
  Thanks
  Soumya | Code Looksi

  ReplyDelete

Send me a message!